Lietuvoje

2014.09.30 16:48

A. Valinskas: „Jei nematai savęs be scenos, tačiau scena mato save be tavęs, būk geras, nekankink žiūrovų“

2014.09.30 16:48

Prisiminti viską, ką šiame gyvenime yra nuveikęs Arūnas Valinskas – sunku. Televizijos laidų, grožio bei talentų konkursų, koncertų ir renginių vedėjas, televizijos laidų ir projektų prodiuseris, idėjų autorius, buvęs Seimo Pirmininkas...

Prisiminti viską, ką šiame gyvenime yra nuveikęs Arūnas Valinskas – sunku. Televizijos laidų, grožio bei talentų konkursų, koncertų ir renginių vedėjas, televizijos laidų ir projektų prodiuseris, idėjų autorius, buvęs Seimo Pirmininkas... Pramogų pasaulio senbuvis, rodęs pavyzdį daugeliui naujokų, šiandien visiškai nesigaili pasirinkęs televiziją: „Anais laikais patekti į televiziją buvo sunku, bet tai, kad dabar joje esu, mano gyvenimą padarė be galo įdomų.“

Dažnai sėdantis į televizijos laidų ir renginių komisijos nario kėdę, Arūnas Valinskas ir šį penktadienį spręs, kam lemta tapti nauju LRT televizijos serialo „Meilė kaip mėnulis” veidu. Pramogų pasaulio ryklys į komisijos nario pareigas žiūri atsakingai.

„Jeigu nežinai, ką patarti atrankoje dalyvaujančiai merginai, tai juk pats turėtum būti jos vietoje“, – griežtai išrėžia ir priduria, kad svarbiausia atrankoje – visas kompleksas geriausių savybių: išsilavinimas, erudicija, greita reakcija, išvaizda. „Tačiau svarbiausia – vertybės, kurias žmogus sudėliojo savo viduje“, – įsitikinęs Arūnas.

Populiarių televizijos projektų autorius svarsto, kad jei visi, ieškantys naujų veidų televizijoje, rastų tą stebuklingą, nežinomą faktorių, kurio būtinai reikia norinčiam išgarsėti žmogui, ko gero, galima būtų garsenybes klonuoti ir pardavinėti.

„Galėtume atidaryti fabriką Pavilnyje, – juokiasi prodiuseris, – ir turėtume ten talentų prieskonių krautuvę.“ Tačiau surimtėjęs sako, kad ant scenos žmogaus užklijuotos dirbtinės etiketės greitai nukrenta. Žiūrovus tai nuvilia, o pačiam tampa didžiausia tragedija.

Į serialo „Meilė kaip mėnulis“ atranką atėjusioms merginoms Arūnas Valinskas pataria būti savimi ir nebijoti, jeigu kas kėsinsis nulupti nuo kaktos etiketę. „Kas žino, gal tuomet ji tik ir supras, kad jos pašaukimas – tapti geriausia miškininke ar puikiausia melžėja! Jei nematai savęs be scenos, tačiau scena mato save be tavęs, būk geras, nekankink žiūrovų....“, – pramogų pasaulio taisykles dėsto prodiuseris. 

Televizijos burbulas – gerokai išpūstas. „Žinomų žmonių gyvenimas yra paprastas. Jie visi valgo, miega, rūpinasi buitimi, – sako Arūnas Valinskas. – Iš tiesų juos žvaigždėmis pavadina žurnalistai, o paskui patys ir diskutuoja tarpusavyje, kurie turi teisę taip vadintis, o kurie ne.“

Prodiuseris įsitikinęs, kad kiekvienas naujas žmogus pramogų pasaulyje privalo atiduoti save publikai, ne tik reikalauti dėmesio iš jos. Privalu turėti daug tikslų ir būti reikliu sau. Neilgai trukus televizijoje atsiras nauja reiklių žmonių karta, kuri dirbs publikai, žiūrovams, o ne galvos vien apie honorarus ar šlovę. „Būtent tokius herojus mes ir klonuosim“, – juokiasi Arūnas.

Vieša serialo „Meilė kaip mėnulis“ būsimos aktorės atranka vyks sostinės širdyje esančiame klube „Mojo Lounge” spalio 3 dieną. Kartu su Arūnu Valinsku merginas jaudintis privers prodiuseris Dominykas Kubilius, pagrindinio vaidmens atlikėjas Mykolas Vildžiūnas bei televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė.

Prodiuserių kompanijos „Videometra” ir „Singing Fish” žada intrigų pilną atranką, po kurios susirinkusiųjų laukia iki paryčių truksiantis „Mėnulio pilnaties vakarėlis”. Jame – populiarios muzikos grupės „Electronic I” pasirodymas ir daug kitų smagių staigmenų.