Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Konstitucijos žinias tikrinosi per 37 tūkst. lietuvių

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos piliečiai kviečiami laikyti Konstitucijos egzaminą. Aštuntą kartą vyksiančio renginio organizatoriai sako, kad tai – ne tik Konstitucijos, bet ir pilietiškumo egzaminas.

Antradienį visoje šalyje įvyko pirmasis jau aštuntus metus iš eilės LR teisingumo ministerijos organizuojamo Konstitucijos egzamino etapas, kuris pritraukė daugiau dalyvių nei pernai – jų, preliminariais duomenimis, buvo per 37 tūkst.

Egzaminas vyko visų 60 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, apie 500 mokyklų, 11 įkalinimo įstaigų, taip pat jį buvo galima laikyti naujienų portale DELFI. Egzaminas, mokyklose prasidėjęs 9 valandą, o visur kitur – 12 val., truko 45 min. Visi egzamino dalyviai turėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Norint patekti į antrąjį etapą, buvo būtina teisingai atsakyti bent į 25 klausimus.

„Džiugu, kad egzaminas pritraukė daugiau dalyvių nei pernai. Egzamino populiarumas rodo, kad Lietuvos visuomenė tampa pilietiškesnė, vis labiau supranta, kaip svarbu žinoti savo teises, kurias garantuoja Konstitucija. Konstitucijos egzaminas – labai svarbi teisinio švietimo iniciatyva, todėl ji tikrai bus tęsiama ir kitais metais. Tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių“, – sako teisingumo viceministras Julius Pagojus.

Antrasis egzamino etapas vyks spalio 14 d. Į jį patekę dalyviai (išskyrus laikiusius internetu, kurie dalyvauja tik I egzamino etape) egzaminą laikys toje pačioje vietoje, kurioje laikė pirmąjį etapą. Po antrojo etapo paaiškės egzamino nugalėtojai, kuriuos spalio 28 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei J. Bernatonis. Iš viso nugalėtojais taps 27 egzamino dalyviai – po 3 iš kiekvienos grupės.

Trys geriausiai egzaminą išlaikę Lietuvos gyventojai bus apdovanoti europarlamentaro Zigmanto Balčyčio įsteigtomis kelionėmis į Briuselį. Visų laimėtojų taip pat lauks projekto rėmėjų prizai.