Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.29 14:45

Į Lietuvą atvyksta JAV pėstininkai su sunkiąja technika

BNS 2014.09.29 14:45

Į Lietuvą jau atvyko apie 70 Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sausumos pajėgų karių su sunkiąja technika, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Į Lietuvą jau atvyko apie 70 Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sausumos pajėgų karių su sunkiąja technika, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Tai naujoji JAV rotuojamo kontingento pamaina, nuo trečiadienio pakeisianti dabar Rukloje dislokuotus ir pratybose dalyvaujančius JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desantininkų brigados pėstininkus.

Planuojama, kad iš viso naujoje pamainoje bus apie 160 JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados karių. Iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Teksase atvykstantys kariai taip pat atgabens šarvuotų transporterių „Stryker“ ir pėstininkų kovos mašinų „Bradley“.

Kaip ir ankstesnė JAV karių pamaina, naujai atvykę kariai įsikūrė Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione. Lietuvoje JAV kariai treniruosis dalyvaudami bendrose pratybose kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniais.

„Planuojama, kad šie JAV kariai Lietuvoje liks iki šių metų pabaigos, vėliau juos pakeis nauja pamaina“, – teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Rotuojami JAV karių kontingentai Lietuvoje, kitose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti nuo šių metų balandžio mėnesio. Tokių priemonių imtasi reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas neseniai pranešė, kad ateityje į Lietuvą rotacijos principu turėtų atvykti ir kitų sąjungininkų kariai, jie su lietuviais ir amerikiečiais galėtų suformuoti tarptautinį batalioną, o jų pratybomis rūpintųsi naujas tarptautinis štabas, kuris kariniais terminais oficialiai būtų vadinamas „vadovavimo ir kontrolės elementu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi