Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.29 19:44

G. Landsbergis apskundė V. Uspaskichą

BNS 2014.09.29 19:44

Europarlamentaras konservatorius Gabrielius Landsbergis pirmadienį kreipėsi į Europos Parlamento pirmininką prašydamas įvertinti situaciją dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho galimo interesų konflikto įdarbinant padėjėją Ritą Giannini.

Europarlamentaras konservatorius Gabrielius Landsbergis pirmadienį kreipėsi į Europos Parlamento pirmininką prašydamas įvertinti situaciją dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho galimo interesų konflikto įdarbinant padėjėją Ritą Giannini.

Kreipimesi į Europos Parlamento vadovą Martiną Schulzą G.Landsbergis nurodo, R. Gianini yra buvusio europarlamentaro, vieno iš liberalų lyderių Grahamo Watsono, kuris praėjusioje kadencijoje aktyviai gynė V. Uspaskichą sprendžiant jo neliečiamybės klausimą, sutuoktinė.

„Mano akimis, yra pažeidžiama EP teisė ir praktika, kurios pagrindinis teiginys yra tai, jog negalima siekti asmeninės naudos naudojantis administraciniais resursais. Kyla įtarimas, kad čia būtent tai ir yra (...). Pasinaudojus tam tikromis pažintimis, būnant tam tikruose pažinčių ratuose, galima daryti įtaką, kad ir keliaujant EP koridoriais, užkalbinant vieną kitą parlamentarą, galbūt ir Teisės reikalų komiteto narį“, – BNS pirmadienį sakė G. Landsbergis.

Jis sakė tikįs, kad M. Schulzas pradės parlamentinį tyrimą.

R. Gianini vyras G. Watsonas yra ALDE partijos, turinčios ketvirtą pagal dydį frakciją EP, pirmininkas. Pernai liepą, kai dar buvo Europos Parlamento nariu, jis viešai išsakė susirūpinimą dėl rusų tautinės mažumos padėties Baltijos šalyse, konkrečiai minėdamas V. Uspaskicho bylos atvejį.

„Aš neginčiju kaltinimų prieš V. Uspaskichą, bet aš bijau, kad jūsų teisėsaugos veiksmus reikia patikrinti“, – tuomet sakė G. Watsonas ir ragino Baltijos šalis imtis priemonių dėl oficialaus požiūrio į etninius rusus.

Pats V. Uspaskichas BNS pirmadienį pabrėžė galintis skirti į politinio pasitikėjimo postą „ką nori“, o R. Giannini pasirinkta atsižvelgiant į jos kompetenciją.

„Čia yra mano reikalas, kaip aš pasirenku politinio pasitikėjimo žmones. Teisės klausimais ji labai orientuojasi gerai. Viskas ten tvarkoj“, – sakė V. Uspaskichas.

Europarlamentaras sakė susikalbantis su padėjėja angliškai, nors šiemet Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje anketoje nurodo iš užsienio kalbų mokantis tik rusų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


V.Uspaskichas yra EP Teisės reikalų (JURI) komiteto, kuris turėtų nagrinėti ir jo paties neliečiamybės klausimą, narys.

Europos parlamento teisės aktai draudžia europarlamentarams įdarbinti padėjėjais tik savo šeimos narius ir giminaičius.

Šiuo metu R.Gianini vyras G.Watsonas yra ALDE partijos, turinčios ketvirtą pagal dydį frakciją EP, pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16