Lietuvoje

2012.10.26 16:08

Teismas išteisino D. Radzevičių dėl V. Tomkaus šmeižto (papildyta)

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2012.10.26 16:08

Vilniaus apygardos teismas išteisino Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininką Dainių Radzevičių dėl leidėjo Vito Tomkaus šmeižto. 

Vilniaus apygardos teismas išteisino Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininką Dainių Radzevičių dėl leidėjo Vito Tomkaus šmeižto. 

Vilniaus apygardos teismas panaikino Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo sprendimą, kuriuo D. Radzevičius buvo pripažintas kaltu dėl dienraščio „Respublika“leidėjo V. Tomkaus šmeižto. Teismas nusprendė, kad D. Radzevičius nepadarė veiklos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Teismas nutarė, kad nebuvo nusikaltimo sudėties. Sprendimas galutinis ir neapskundžiamas, D. Radzevičiui nereikės mokėti ir pirmos instancijos teismo V. Tomkui priteistos atlyginti 10 tūkst. Lt neturtinės žalos, taip pat 2600 Lt baudos. 

„Šiandien Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė mane visiškai išteisinantį sprendimą baudžiamojoje byloje dėl leidėjo V. Tomkaus šmeižto. Pirmos instancijos teismo teisėja A. K. Macevičienė mane nuteisė kaip nusikaltėlį, o apeliacinis teismas labai aiškiai pasakė, kad buvau nuteistas, nors nepadariau jokio nusikaltimo skelbdamas savo nuomonę apie minėtą leidėją komentare „WikiLeaks: V. Tomkaus „Respublika“ išdavė ir pardavė žurnalistiką“, – savo tinklaraštyje „dainius.org“ skelbia D. Radzevičius.

Pats V. Tomkus komentuoti teismo sprendimą atsisakė.

Tuo metu Deimantas Jastramskis, Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto dėstytojas bei Lietuvos žurnalistikos centro (LŽC) direktorius, teigia tokį teismo sprendimą vertinantis labai teigiamai.

„Tai yra svarbus dalykas ir ši byla buvo kertinė skaičiuojant Lietuvos spaudos laisvės indeksą. Spaudos laisvė yra labai svarbus dalykas dėl pačio pobūdžio ir asmenų, joje dalyvavusių. Galbūt tai bus tam tikras ženklas, kad tokie straipsniai mūsų Baudžiamajame kodekse nereikalingi ir užteks civilinės tvarkos spręsti šmeižto dalykus“, – LRT.lt komentavo D. Jastramskis.

V. Tomkus į teismą kreipėsi privataus kaltinimo tvarka dėl D. Radzevičiaus rašinio „Wikileaks: Tomkaus „Respublika“ išdavė ir pardavė žurnalistiką“.

Primename, kad liepą vykusiame Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje buvo svarstomas tarybos pirmininko D. Radzevičiaus prašymas atleisti jį iš pareigų, tačiau dauguma tarybos narių tam nepritarė. D. Radzevičius norą atsistatydinti grindė teiginiu, kad taip siekiama apsaugoti LRT nuo spekuliacijų, ypač per artėjančius rinkimus. Tarybos nariai tąkart taip pat pažymėjo, kad vertėtų sulaukti galutinio teismo sprendimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.