Lietuvoje

2015.02.14 17:10

I. Šimonytė Vilniaus mero rinkimuose nedalyvaus, konservatoriai turi kitą kandidatą

BNS2015.02.14 17:10

Buvusi finansų ministrė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė penktadienį pranešė dėl asmeninių priežasčių atsisakanti dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose.

Buvusi finansų ministrė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė penktadienį pranešė dėl asmeninių priežasčių atsisakanti dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatu rinkimuose sostinėje bus parlamentaras Mantas Adomėnas.

I. Šimonytė sakė esanti dėkinga konservatoriams už parodytą pasitikėjimą, bet supratusi, kad negalės skirti pakankamai jėgų ir laiko rinkimams.

„ Sprendimas yra dėl asmeninių priežasčių. Pasigilinus ir įvertinus, kas tai per procesas, kiek jam reikia skirti jėgų ir laiko, matau, kad negalėsiu to padaryti“, – BNS sakė I.Šimonytė.

I. Šimonytė praeitą savaitę pranešė, kad gavo konservatorių pasiūlymą siekti sostinės mero posto ir žadėjo jį labai rimtai svarstyti bei susitikti su partijos skyriais Vilniuje.

39 metų I. Šimonytė 2009–2012 metais ėjo finansų ministrės pareigas konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybėje, bet ji nėra TS-LKD partijos narė.

Savivaldybių tarybų rinkimus siūloma rengti kovo 1-ąją. Juose pirmąkart merai bus renkami tiesiogiai.

Vilniaus konservatorių lyderis Mantas Adomėnas BNS sakė apgailestaujantis dėl I.Šimonytės sprendimo ir patvirtino pats sieksiantis mero posto.

„Pats skatinau, raginau ir įkalbinėjau I. Šimonytę. Bet aplinkybės yra tokios, kokias labai sunku ginčyti, todėl grįžtame prie anksčiau buvusio varianto – taip, aš būsiu kandidatu į merus“, – sakė M. Adomėnas.

Vilniaus mero rinkimuose ketina dalyvauti buvęs teisingumo ministras Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius ir socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Kitos partijos savo kandidatų į sostinės merus kol kas oficialiai nėra paskelbusios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.