Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Premjeras: politologai turi būti priešakinėse pozicijose

ELTA 2015.09.08 13:45

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, šiandieninių Ukrainos įvykių kontekste ir vykstant informaciniam karui, politologai turi būti priešakinėse pozicijose.

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, šiandieninių Ukrainos įvykių kontekste ir vykstant informaciniam karui, politologai turi būti priešakinėse pozicijose.

„Dramatiški įvykiai Ukrainoje, įtempti santykiai su Rusija reikalauja atidžiai stebėti Europai pavojingo karinio konflikto realijas. (...) Šioje aplinkoje politikos mokslai tampa kaip niekada aktualūs. Fronto linijų neturintys informaciniai karai šiandien yra vienas iš didesnių pavojų mūsų saugumui. Todėl politologų poziciją ir pasiryžimą vykdyti savo profesinę pareigą vertinu ne tik kaip akademinį darbą, bet ir kaip patriotinį veiksmą, ginant demokratijos vertybes“, – sakė Ministras Pirmininkas, sveikindamas Kaune vykstančios politikos mokslų konferencijos „Kokybiškos politikos suvokimas Lietuvoje“ dalyvius.

Premjeras atkreipė dėmesį ir į pirmą kartą rengiamus tiesioginius merų rinkimus, kur politologų žodis bus taip pat itin svarbus.

„Kitais metais pirmą kartą tiesiogiai bus renkami merai, kuriuos gyventojai nori matyti rajonų vadovais – lyderiais. Ką išrinksime – atsakingą, įsipareigojusį žmogų ar gražiai kalbantį, daugumai malonų veikėją? Labai svarbu, kad šioje pasirinkimo situacijoje nulemtų autoritetingas politologo žodis“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Konferencijoje politikos mokslų atstovai, politikai ir apžvalgininkai diskutuoja apie visuomenės lūkesčius, piliečių dalyvavimo rinkimuose tendencijas ir kitus aktualius klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi