Lietuvoje

2014.09.26 10:34

Noras atsikratyti sovietinių skulptūrų ritasi per visą Lietuvą

ELTA 2014.09.26 10:34

Kituose didžiuosiuose miestuose karštligiškai bandant išsivalyti nuo sovietinio režimo akcentų, akyliau dairosi ir klaipėdiečiai.

Kituose didžiuosiuose miestuose karštligiškai bandant išsivalyti nuo sovietinio režimo akcentų, akyliau dairosi ir klaipėdiečiai.

Nors aktyvistai jau lenkia pirštus skaičiuodami simbolius ir kalba apie jų šalinimą, paveldosaugininkai ir istorikai tokių iniciatyvų nepalaiko, įsiplieskusią diskusiją vertina atsargiai – rašo dienraštis „Klaipėda“.

Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška aiškino, jog saugomų sovietmečio objektų yra labai nedaug – klaipėdietiškus galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, todėl jų reikalingumu abejoti nevertėtų.

„Istorinis perimamumas turi būti. Ir tie ženklai, jeigu tik visuomenėje nekelia konfliktų, galėtų būti“, – nukirto V. Juška.

Siekiant atsikratyti absoliučiai visų senosios ideologijos ženklų, reikėtų iš Klaipėdos išgyvendinti K. Donelaičio ir Herkaus Manto paminklus, statytus dar sovietmečiu ir gavus tuometės valdžios pritarimą.

Lietuvos istorijos instituto vyresnysis darbuotojas dr. Vasilijus Safronovas, nagrinėjęs senosios ideologijos ženklus, pabrėžė, kad, „nuosekliai laikantis šios logikos reikėtų visai nugriauti Biržos tiltą ir atstatyti jį į buvusią padėtį, išmontuoti Atgimimo aikštę, nugriauti visus sovietmečio pastatus. Faktiškai visa šiuolaikinė Klaipėda yra tokia“, – pečiais dėl keliamo šurmulio traukė pašnekovas.