Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pajūryje vyko NATO karių šaudymo pratybos

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Dvi dienas pajūryje vyko šaudymo į taikinius jūroje pratybos. Pirmą kartą pratybose su Lietuvos kariais dalyvavo ir Jungtinių Amerikos Valstijų artileristai.

Dvi dienas pajūryje vyko šaudymo į taikinius jūroje pratybos. Pirmą kartą pratybose su Lietuvos kariais dalyvavo ir Jungtinių Amerikos Valstijų artileristai.

Balandį vykę panašūs mokymai, kuriuose dalyvavo tik Lietuvos kariai, tebuvo pirmas pabūklų taiklumo bandymas. Tuomet šaudyta dviem pabūklais. Šiose pratybose kartu su lietuviais jau dalyvavo ir JAV artileristai. Iš viso iš Kairių poligono, Klaipėdos rajone, į taikinį jūroje sviediniai skriejo iš septynių haubicų.

„Amuniciją, kurią naudoja mūsų artileristai yra panaši į lietuvių. Yra tik nežymūs techniniai skirtumai ir tai, kad savo pabūklus mes galime transportuoti sraigtasparniais“, – sakė JAV oro desanto brigados vadas kapitonas Erichas Murray.

„Šiandien mes šaudėm su skeveldriniais sviediniais, naudojant kontaktinius sprogdiklius. Vėjas mums įtakos nedaro, kadangi mes vertinam meteorologines sąlygas. Į tai atsižvelgiam vykdant šaudymus. Tai pataikymai buvo taiklūs“, – kalbėjo Lietuvos sausumos pajėgų štabo karininkas kapitonas Vadimas Jerionimas.

Per keturias ugnies misijas iššauti 75 sviediniai. Iš kairių poligono beveik dešimties kilometrų atstumą iki taikinio jūroje sviediniai pasiekė per 15 sekundžių.

„Mes dalyvaujame su sąjungininkais tarptautinėse operacijose nuo 1994 metų. Dabar yra šiek tiek sumažėjęs mūsų indėlis tarptautinėse operacijose dėl to mes vykdome bendrus karinio rengimo mokymus, kad tas žinias palaikyt, atnaujint ir nuolatos būt pasirengus veikti“, – dėstė Butigeidžio dragūnų bataliono vadas Giedrius Anglickis.

JAV oro desanto artileristai Lietuvoje bus iki mėnesio pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.