Lietuvoje

2014.09.25 14:32

L. Linkevičius: apie sankcijų Rusijai atšaukimą kalbėti anksti

BNS2014.09.25 14:32

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad atšaukti sankcijas Rusijai yra per anksti.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad atšaukti sankcijas Rusijai yra per anksti.

Anot jo, prieš siūlant Kremliui nuolaidas greičiausiai bus siekiama daugiau laiko įvertinti, kaip įgyvendinamos paliaubos Ukrainoje. Briuselis buvo žadėjęs peržiūrėti sankcijas rugsėjo pabaigoje.

„Jaučiu, kad rasime dėl to sutarimą, nes, kiek aš suprantu, visi kolegos norėtų matyti daugiau pokyčių ant žemės – ne tik pareiškimų“, – interviu „The Wall Street Journal“ trečiadienį sakė Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis L. Linkevičius.

Trečiadienį savo kalboje per 193 Jungtinių Tautų narių posėdį JAV prezidentas Barackas Obama sakė, kad neseniai sudarytas susitarimas dėl paliaubų Rytų Ukrainoje atveria kelią diplomatijai ir taikai.

„Jeigu Rusija eis tuo keliu – keliu, kuris per dalį laikotarpio po Šaltojo karo nulėmė Rusijos žmonių klestėjimą – tuomet mes atšauksime savo sankcijas ir sveikinsime Rusijos vaidmenį atremiant bendrus iššūkius“, – pareiškė B. Obama.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas trečiadienį savo ruožtu ragino Vakarų šalis nešvelninti sankcijų Rusijai.

„Prašome savo partnerių neatšaukti sankcijų, kol Ukraina perims kontrolę visoje savo teritorijoje“, – sakė A. Jaceniukas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.