Lietuvoje

2015.02.14 17:10

V. Uspaskichas tikisi, kad Darbo partija antrajame ture gaus 15–16 mandatų (papildyta)

Darbo partija antrajame Seimo rinkimų ture turėtų laimėti 15–16 vienmandačių apygardų, mano šios partijos lyderis, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. 

Darbo partija antrajame Seimo rinkimų ture turėtų laimėti 15–16 vienmandačių apygardų, mano šios partijos lyderis, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Pasak jo, šis rezultatas galėtų būti ir dar geresnis, bet partijai pakenkė, anot jos lyderio, neproporcingai išpūstas balsų pirkimo skandalas.

„Skaičiuojame, kad gal kokius 15–16 (mandatų – ELTA) turime turėti, jei per daug nepaveiks tas sukeltas, aišku, ne visai adekvačiai, skandalas“, – ketvirtadienį Vilniaus savivaldybėje po to, kai iš anksto balsavo Seimo rinkimų antrajame ture, žurnalistams sakė Darbo partijos lyderis.

Jeigu Darbo partija nebūtų susilaukusi tiek neigiamo dėmesio dėl balsų pirkimo, ji galėjo pretenduoti ir į 20 mandatų, teigė Darbo partijos vadovas.

V. Uspaskichas sakė, kad jei bus įrodyta, kad Darbo partijos kandidatai pirko balsus, jie bus šalinami iš partijos, partija tokius veiksmus smerkia. Jis teigė apgailestaująs, kad dėl „kelių niekšų“ turi kentėti visa partija, kuri rinkimus daugiamandatėje apygardoje laimėjo sąžiningai.

Balsų pirkimu V. Uspaskichas apkaltino ir konservatorių kandidatę Naujamiesčio apygardoje, Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę.

„Šiandien tikrai jau žinome, jau yra pasitvirtinę faktai, kad perkami balsai yra už Degutienę, dalinami bilietai arba į koncertus, arba į teatrus, ir taip toliau. Bet niekas į tai nekreipia dėmesio, šita informacija nepapuola į žiniasklaidą. Vakar paaiškėjo, spaudoje – nėra. Dvigubi standartai ir viskas“, – skundėsi V. Uspaskichas. 

J. Ruzgys: Darbo partija kerštauja už paramą liberalams

Seimo pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys DELFI teigė, jog I. Degutienė niekam jokių bilietų nedalijo.

„Nebesiskaitoma su jokiomis priemonėmis. Ir kaip faktą bandoma pateikti tai, ko niekada nebuvo. Jokių kontaktų Seimo pirmininkės nebuvo su tais žmonėmis. Juolab – Klaipėdoje. Paklauskite tų žmonių, kaip I. Degutienė ar kažkas tai kitas jiems perdavė tuos bilietus. Visiškai iš piršto laužta“, – kalbėjo J. Ruzgys.

Anot jo, Seimą pasiekė kreipimasis, pagal kurį I. Degutienė neva dalijo bilietus, tačiau pati Seimo pirmininkė šio kreipimosi ėsą net nematė.

„Jis priimamojo buvo nukreiptas tiesiai į Socialinių reikalų komitetą, o komitetas perdavė, pagal kompetenciją, Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Bet apie tą kreipimąsi mes sužinojome tik dabar“, – tęsė J. Ruzgys.

Seimo pirmininkės patarėjo teigimu, kaltindami I. Degutienę rinkėjų papirkinėjimu, „darbiečiai“ galbūt kerštauja už konservatorių paramą Liberalų sąjūdžio kandidatams, antrajame ture kovojantiems su Darbo partijos atstovais. Tokių kandidatų liberalai turi tris, tarp jų – ir partijos pirmininkas Eligijus Masiulis.

„Matome tęsinį to, kas vyksta pastarosiomis savaitėmis. Bandymus bet kokiomis priemonėmis, nesiskaitant su niekuo, be jokių taisyklių apjuodinti Seimo pirmininkę. Galbūt dėl to, kad Seimo pirmininkė parėmė Klaipėdoje kandidatuojančius liberalus, kurie yra antrame ture oponentai Darbo partijai“, – svarstė J. Ruzgys.

Teatro vadovybė: I. Degutienė su bilietais senjorams niekaip nesusijusi

„Darbiečiai“ tvirtina, esą „plačiai paviešintas įvykis, kai Seimo pirmininkė, atsakydama į Klaipėdos ir Klaipėdos rajono pensininkų organizacijos kreipimąsi, padovanojo jiems bilietus į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklius, kurie vyko iki pirmojo Seimo rinkimų turo ir prieš antrąjį“. Tačiau tokie pareiškimai nustebino šio teatro vadovybę.

„Neturėjo nieko bendro (I. Degutienė – DELFI). Projektą mes pavadinimo „Teatras senjorams“. Tai yra iniciatyva iš Kultūros ministerijos, iš Regioninės plėtros programos. Mūsų buvo parengtas projektas ir pateiktas taip, kad gautume jam finansavimą. Kad mes galėtume pakviesti senjorus apsilankyti mūsų spektakliuose. Kad galėtų atvykti iš regionų, iš Skuodo, iš atokesnių miestų“, – DELFI teigė teatro vadovo pavaduotoja Inga Gelžinytė.

Pašnekovė stebėjosi pareiškimais dėl I. Degutienės neva dalintų bilietų. Esą Seimo vadovė prie to niekaip neprisidėjo.

„Kad čia būtų papirkinėjimas ar kažkas – tikrai ne. Ar penki, ar šeši teatrai šioje programoje dalyvauja. Aš jos (I. Degutienės – DELFI) net nebuvau sutikusi. Bilietus mes teikiame per senjorus, senjorų asociacijas. Jie patys atvyksta. Kad nebūtų grūsčių, mes, norėdami to išvengti, kreipiamės, kad senjorų atstovai pas mus patys ateitų. Mes niekam kitam tų kvietimų neduodame – tiktai senjorų asociacijoms, jų pirmininkams“, – aiškino I. Gelžinytė.