Lietuvoje

2014.09.25 13:36

Seime prisiekė naujasis energetikos ministras R. Masiulis

BNS2014.09.25 13:36

Seime ketvirtadienį prisiekė energetikos ministras Rokas Masiulis, kuris iš karto pradėjo eiti pareigas. Iki šiol jis vadovavo suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą įgyvendinančiai įmonei „Klaipėdos nafta“.

Seime ketvirtadienį prisiekė energetikos ministras Rokas Masiulis, kuris iš karto pradėjo eiti pareigas. Iki šiol jis vadovavo suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą įgyvendinančiai įmonei „Klaipėdos nafta“.

R. Masiulį energetikos ministru pirmadienį paskyrė prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi premjero Algirdo Butkevičiaus teikimą.

Nepartinį R. Masiulį į Energetikos ministerijos vadovus delegavo Darbo partija.

R. Masiulis šios savaitės pradžioje pabrėžė, kad pirmasis jo tikslas – kad SGD terminalas būtų baigtas laiku ir sklandžiai, nebūtų sukrėtimų. Be to, jo akiratyje bus ir kiti strateginiai energetikos projektai, tačiau apie juos daugiau kol kas jis nekomentuoja, nes teigia esantis nepakankamai įsigilinęs.

Tiek prezidentė D. Grybauskaitė, tiek socialdemokratas A. Butkevičius ne kartą išreiškė pasitikėjimą R. Masiuliu. A. Butkevčius savaitės pradžioje tvirtino, kad R. Masiulis yra kompetentingas ir gerai išmano tarptautinę energetikos sistemą bei Lietuvoje įgyvendinamus energetikos projektus.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas Valdemaras Sarapinas teigė, kad R. Masiulio ir D. Grybauskaitės nepriklausomos ir stiprios valstybės energetikos vizija sutapo.

Tuo tarpu kritiškais pareiškimais dėl SGD terminalo pagarsėjęs Seimo narys Artūras Skardžius žiniasklaidai teigė nieko gero negalintis pasakyti ir apie naujai paskirtą energetikos ministrą.

45-erių ekonomistas, tarptautinių santykių ir politikos išsilavinimą turintis R. Masiulis „Klaipėdos naftai“ vadovauja nuo 2010 metų. Iki tol jis buvo dabar jau panaikintos energetikos bendrovės „Leo LT“ verslo vystymo direktorius ir valdybos narys, 14 metų jis dirbo įmonėse „Arthur Andersen“ ir „Ernst & Young“, kur vadovavo energetikos sektorių aptarnaujantiems padaliniams.

R. Masiulis Vilniaus universitete yra baigęs ekonomikos studijas, taip pat turi tarptautinių santykių ir politikos mokslų bakalauro laipsnį.

Energetikos ministro vieta liko tuščia, kai iš šių pareigų atleistas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotas Jaroslavas Neverovičius. LLRA pasitraukė iš valdančiosios koalicijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.