Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.25 10:11

D. Grybauskaitė išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke

BNS 2014.09.25 10:11

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį Niujorke išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke, pranešė prezidentės spaudos tarnyba. Ši taryba vienija įtakingiausias pasaulio moteris lyderes – esamas ir buvusias valstybių prezidentes ir ministres pirmininkes.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį Niujorke išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke, pranešė prezidentės spaudos tarnyba. Ši taryba vienija įtakingiausias pasaulio moteris lyderes – esamas ir buvusias valstybių prezidentes ir ministres pirmininkes.

Pasak D. Grybauskaitės, darbas šioje taryboje yra Lietuvos lyderystės įvertinimas ir dar viena galimybė mūsų šaliai tapti labiau matomai ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Vienas iš pagrindinių prezidentės tikslų vadovaujant tarybos veiklai – dar labiau sutelkti valstybių vadoves bendriems darbams ir padrąsinti moteris visame pasaulyje tapti lyderėmis ir prisiimti atsakomybę už savo šalių ateitį.

„Pirmiausia norėsiu praplėsti, kad būtų kuo daugiau narių, kad mes turėtume stipresnį balsą visos kartu, kad išties galėtume kalbėti, pasidalinti praktika, bet taip pat ieškoti ir rasti fondus ir finansavimą būtinoms reikmėms, ypač tuose pasaulio regionuose, kur moterų situacija yra sudėtinga, jau pradedant nuo švietimo, baigiant ir nesantaikos ir prievartos prevencija bei sveikatos apsauga. Tų sferų daug, turiu dar susipažinti su daug kuo, nes tai bus darbai, nukreipti per visą pasaulį, tai gerokai toliau už Europos ribų“, – interviu „M–1“ radijui naująsias pareigas komentavo prezidentė.

Lietuvos vadovė šios tarybos nare tapo 2009 metais. Tarybos narėmis taip pat yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Danijos ministrė pirmininkė Helle Thorning-Schmidt, Nobelio taikos premijos laureatė Liberijos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf ir kitų valstybių lyderės.

Pasaulio moterų lyderių taryba yra forumas, leidžiantis šalių vadovėms keistis gerąja patirtimi, skatinti didesnį moterų įsitraukimą į sprendimų priėmimo procesus politikos, ekonomikos, mokslo, sveikatos apsaugos srityse ir imtis iniciatyvų sprendžiant pasaulio moterims svarbias problemas.

1996 m. buvusios Islandijos prezidentės Vigdis Finnbogadottir ir buvusios Airijos prezidentės Mary Robinson įkurtą tarybą sudaro 48 narės bei direktorių valdyba, kuriai ketverius metus vadovaus D. Grybauskaitė. Ji pakeis iki šiol tarybai pirmininkavusią Suomijos prezidentę Tarją Halonen.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi