Lietuvoje

2014.09.25 10:03

Jūroje sudužo J. Kairio lėktuvas, pilotui pavyko išsigelbėti

Novilė Aleksejevaitė, DELFI.lt2014.09.25 10:03

Trečiadienio vakarą Graikijos žiniasklaida pranešė, jog Egėjo jūroje sudužo Lietuvos lakūno pilotuojamas lėktuvas.

Trečiadienio vakarą Graikijos žiniasklaida pranešė, jog Egėjo jūroje sudužo Lietuvos lakūno pilotuojamas lėktuvas.

Kaip vėliau paaiškėjo, lėktuvą pilotavo žymus Lietuvos lakūnas Jurgis Kairys.

Tai DELFI patvirtino pats pilotas J. Kairys. Lakūnas trečiadienį nuosavu vienmotoriu lėktuvu „SU-26“ skrido į Graikiją, kur turėjo dalyvauti renginyje. Kaip DELFI pasakojo pilotas, pakilus iš Kavalos oro uosto, po 25 min. suprato, jog sugedo lėktuvo variklis. Pastebėjęs gedimą, jis buvo priverstas šokti iš lėktuvo su parašiutu ir plūduriuoti jūroje, kur praleido beveik tris valandas.

J. Kairys pasakojo, jog pamatęs jūroje plūduriuojančią detalę, plaukė prie jos. „Buvo kaip Titanike“, – po incidento dar nespėjęs atsigauti kalbėjo pilotas.

Priplaukęs prie lėktuvo nuolaužos J. Kairys keletą valandų plaukiojo jūroje laukdamas, kol atvyks pagalba. „Laukiau beveik tris valandas, tiksliau, plaukiau, ne laukiau. Laukti būtų buvę šalta, pradeda raumenis traukti. Iš pradžių dar buvo nieko, bet po valandos pasidarė šalta. Aš su rūbais buvau, sunku labai“, –pasakojo J. Kairys.

„Jei ne ne ta nuolauža, pagalba manęs nebūtų pamačiusi, du kartus ekipažas pro šalį praskrido, tik kai su ta detale pamojavau, mane pamatė“, – DELFI sakė pilotas.

Ilgai pagalbos laukęs vyras jau ruošėsi juodžiausiam scenarijui. „Buvau nusiteikęs visą naktį plaukti iki šalia esančios salos“.

Po incidento J. Kairys sako besijaučiantis gerai, netgi pasidžiaugė, jog „pagaliau bus laiko atostogoms“.

Kaip rašo Graikijos žiniasklaida, į dingusio piloto gelbėjimo operaciją Šiaurės Graikijoje buvo pasiųstas sraigtasparnis „Super Puma“. Kaip pranešė Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba, pilotas išgelbėtas sėkmingai, yra gyvas ir perduotas vietos medikams.

J. Kairys yra aviacijos konstruktorius, akrobatinio skraidymo meistras, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas, daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas, nugalėtojas, laimėjęs daugiausiai FAI Pasaulio Taurės (Grand Prix) varžybų.

J. Kairys yra pripažintas geriausiu akrobatinio skraidymo be apribojimų meistru pasaulyje 1996–2006 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.