Lietuvoje

2015.02.14 17:10

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos prezidiumas į Vilniaus merus rekomenduoja kelti R. Paksą

BNS2015.02.14 17:10

Trečiadienį posėdžiavęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ išplėstinis prezidiumas nusprendė siūlyti partijos koordinacinei tarybai pasirinkti partijos lyderį Rolandą Paksą kandidatu į merus, taip pat aptartos kai kurios galimos viceministrų kandidatūros.

Trečiadienį posėdžiavęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ išplėstinis prezidiumas nusprendė siūlyti partijos koordinacinei tarybai pasirinkti partijos lyderį Rolandą Paksą kandidatu į merus, taip pat aptartos kai kurios galimos viceministrų kandidatūros.

„Kadangi iš tiesų pas mus yra tokia tvarka, kad koordinacinė taryba renka, jie pasirinks kandidatą. Kadangi yra šeši kandidatai iškelti, vienas iš jų yra partijos pirmininkas Rolandas Paksas, tai šiandien išplėstinis partijos prezidiumas rekomendavo koordinacinei tarybai, kad būtų iškeltas į merus R. Paksas“, – BNS sakė Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Pasak jo, į merus R. Paksas kandidatuoti galėtų net ir galiojant Konstitucinio Teismo nutarimui dėl draudimo eiti pareigas, kurių ėjimo pradžia yra susijusi su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu.

„Kada buvo aiškinama, kad jis į prezidentus neturėjo eiti, aiškiai buvo pasakyta, kad būtent į savivaldą niekas nedraudžia eiti dabar, kadangi šita priesaika yra truputį kitokia, ne konstitucinė, ir niekas neuždraudžia jam dalyvauti savivaldos rinkimuose. Jei į savivaldos rinkimus gali, tai automatiškai gali ir į merus“, – įsitikinęs K. Komskis.

Galutinį sprendimą dėl Vilniaus mero kandidatūros turės priimti koordinacinė taryba. K. Komskio teigimu, tai turėtų įvykti per artimiausias kelias savaites.

R. Paksas 2004 metų balandį per apkaltos procedūrą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Taip pat partija aptarė galimas viceministrų kandidatūras, tačiau jų pavardes viešai paskelbti žada tuomet, kai kandidatai bus patikrinti.

„Buvo priimtas sprendimas kol kas neskelbti šitų pavardžių, kol jie nebus patikrinti – tie visi juodieji sąrašai visgi išgąsdino ir privertė elgtis atsargiau. (...) Buvo vis dėlto įvardintos kelios pavardės – tos, kurios praėjo – tai Natalja Istomina švietimo viceministre artimiausiu metu bus siūloma ir Gediminas Onaitis bus siūlomas finansų viceministru“, – kalbėjo K. Komskis.

Jo teigimu, kitų viceministrų kandidatūros taip pat bus netrukus žinomos.

Partija anksčiau yra paskelbusi, kad nori parlamentinio tyrimo dėl „juodojo“ viceministrų sąrašo, tačiau ieško kandidatų į laisvas viceministrų vietas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt