Lietuvoje

2014.09.24 16:29

Europoje – didžiausia istorijoje operacija prieš organizuotą nusikalstamumą

LRT.lt2014.09.24 16:29

Rugsėjo 15–23 dienomis 34 valstybių teisėsaugos institucijos ir tarptautinės organizacijos, koordinuojamos Europolo, vykdė didžiausią kada nors surengtą slaptą tarptautinę operaciją „Archimedes“, nukreiptą prieš organizuotą nusikalstamumą Europos Sąjungos teritorijoje.

Rugsėjo 15–23 dienomis 34 valstybių teisėsaugos institucijos ir tarptautinės organizacijos, koordinuojamos Europolo, vykdė didžiausią kada nors surengtą slaptą tarptautinę operaciją „Archimedes“, nukreiptą prieš organizuotą nusikalstamumą Europos Sąjungos teritorijoje, praneša Policijos departamentas.

Operacijos metu suimta daugiau nei 1000 asmenų visoje Europoje, paimti 599 kg kokaino ir 200 kg heroino, 1,3 tonos kanapių, 30 rumunų vaikų išgelbėti nuo prekybos žmonėmis.

Įgyvendinant operaciją „Archimedes“ Lietuvoje dirbo apie 860 šalies policijos įstaigų pareigūnų, buvo patikrinta apie 3400 asmenų (iš jų 2012 keleivių, keliavusių keltais iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos jūrų uostų į Švedijos ir Suomijos jūrų uostus ir atgal), apie 1000 transporto priemonių, apie 600 įvairių vietų (lombardų, landynių, turgaviečių ir jų prieigų, viešbučių, nakvynės namų ir pan.), taip pat intensyviai tikrinti įvairūs skelbimai įvairiuose interneto portaluose.

Lietuvoje sulaikytas 61 žmogus, iš jų 33 – įtariant vertimąsi prostitucija. Taip pat sulaikyta įtariamųjų narkotikų platinimu, vogtų daiktų supirkimu ir platinimu, sukčiavimu, seksualiniu nepilnamečių prievartavimu ir pornografijos platinimu. Operacijos metu rasta 20 kg narkotinių medžiagų (įtariama, kad tai heroinas ir kanapės), juvelyrinių dirbinių.

„Analogų neturintys operacijos mastai, baigęsi daugiau nei 1000 asmenų suėmimu visoje Europoje, yra rimtas perspėjimas net pačioms rimčiausioms nusikalstamoms grupuotėms, kad tarptautinė teisėsaugos bendruomenė yra pasiryžusi kovoti su neteisėta jų veikla“, – Policijos departamento pranešime cituojamas Europolo direktorius Robas Wainwrightas.

Operacijoje dalyvavo teisėsaugos bendruomenės pareigūnai iš visų 28 ES valstybių narių ir 6 kitų valstybių – Australijos, Kolumbijos, Norvegijos, Serbijos, Šveicarijos ir JAV.

Policijos, muitinės ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnai devynias dienas pasitelkdami žvalgybinę informaciją vykdė operaciją prieš prekybą žmonėmis, sintetinius narkotikus, prekyba šaunamaisiais ginklais, sukčiavimą, seksualinį vaikų išnaudojimą internetu, su mokėjimais internetu susijusį sukčiavimą, neteisėtą palengvintą imigraciją, prekyba kokainu ir heroinu, suklastotas prekes, organizuotus turtinius nusikaltimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.