Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.24 15:49

Eurobarometras: eurą palaikančių žmonių Lietuvoje padaugėjo iki 47 proc.

BNS 2014.09.24 15:49

Lietuvai nuo kitų metų ruošiantis įsivesti eurą, šalies gyventojai jo atžvilgiu tapo šiek tiek didesni optimistai.

Lietuvai nuo kitų metų ruošiantis įsivesti eurą, šalies gyventojai jo atžvilgiu tapo šiek tiek didesni optimistai.

Palaikančiųjų eurą Lietuvoje skaičius nuo pavasario išaugo 1 punktu iki 47 proc., rodo trečiadienį paskelbtos naujausios Eurobarometro apklausos duomenys.

Tiek pat išaugo ir pasisakančiųjų prieš euro įvedimą – nuo 48 proc. balandį iki 49 proc. rugsėjį. Dar 4 proc. gyventojų teigė neturintys nuomonės.

Kiek daugiau nei pusė (51 proc.) šalies gyventojų teigė, kad Lietuva yra pasirengusi euro įvedimui.

Eurobarometro tyrimas rodo, kad, palyginti su pavasariu, žmonių informuotumas apie eurą padidėjo: 70 proc. jų teigia, jog yra labai gerai arba gana gerai informuoti apie eurą, pavasarį tokių buvo 50 proc. 96 proc. gyventojų nurodė žinantys, kad Lietuva eurą įsives 2015 metais.

77 proc. gyventojų atsakė matę euro banknotus, 72 proc. – monetas, o naudojo – atitinkamai 49 proc. ir 44 proc.

Vardydami institucijas, kurių pateikiama informacija apie euro įvedimą pasitiki labiausiai, respondentai išskyrė Lietuvos banką (73 proc.) ir Europos Sąjungos institucijas (62 proc.).

Esminė informacija, kuri, gyventojų nuomone, turėtų būti pateikta, yra lito keitimo į eurus taisyklių laikymasis (61 proc.), euro poveikis atlyginimui ir sąskaitoms bankuose (60 proc.), kaip euras bus įvedamas Lietuvoje (58 proc.), socialinės, ekonominės ir politinės euro įvedimo pasekmės (56 proc.), vieno euro vertė (47 proc.) ir euro banknotų bei monetų išvaizda (36 proc.).

Dauguma Lietuvos gyventojų (84 proc.) baiminosi, kad euras sąlygos kainų didėjimą, o 76 proc. – jog valiutos keitimo laikotarpiu gali būti piktnaudžiaujama nustatant kainas. 7 iš 10 gyventojų manė, kad kainų rašymas abiem valiutomis yra būtinas, siekiant sklandaus valiutos keitimo.

86 proc. apklaustųjų atsakė manantys, kad, įsivedus eurą, bus patogiau keliauti į euro zonos valstybes, 66 proc. – lengviau jose apsipirkti, 50 proc. – lengviau palyginti kainas, o 47 proc. sutiko, kad bus sutaupoma, panaikinus valiutos keitimo mokesčius.

Apklausa atlikta rugsėjo 4–6 dienomis, jos metu visoje Lietuvoje apklausta 1 tūkst. respondentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi