Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Tiesioginiuose mero rinkimuose žada dalyvauti ir N. Puteikis

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.02.14 17:10

Solidžiai Prezidento rinkimuose pasirodęs ir rinkėjus mobilizavęs Naglis Puteikis ketina dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose. Tiesa, politikas dar neapsisprendė, kuriame mieste kandidatuotų – Vilniuje ar Klaipėdoje.

Solidžiai Prezidento rinkimuose pasirodęs ir rinkėjus mobilizavęs Naglis Puteikis ketina dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose. Tiesa, politikas dar neapsisprendė, kuriame mieste kandidatuotų – Vilniuje ar Klaipėdoje.

„Ketinu dalyvauti, bet dar neapsisprendžiau, kuriame mieste. Dar anksti apie tai kalbėti“, – portalui LRT.lt teigė N. Puteikis, Prezidento rinkimuose dalyvavęs kaip nepriklausomas kandidatas ir surinkęs 9,33 proc. rinkėjų balsų.

Seimo narys teigė besirenkantis tarp dviejų miestų – uostamiesčio bei sostinės.

N. Puteikis jau vedė Klaipėdos konservatorius į savivaldos rinkimus 2010-aisiais. Šių metų vasarį jis pasitraukė iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir šios partijos frakcijos Seime.

Priminsime, kad  TS-LKD Klaipėdos miesto skyrių sueigos konferencija sąrašo lydere kitų metų savivaldos rinkimuose ir kandidate į miesto mero postą išrinko Seimo narę TS-LKD pirmininko pavaduotoją Agnę Bilotaitę.

„Įdomu, kiek balsų konservatoriams atnešdavo N. Puteikis – ar už jį balsavo jo šalininkai, ar tie, kurie balsuoja už TS-LKD. Jei tie, kurie balsuoja už konservatorius, tai dabar jie turėtų rinktis A. Bilotaitę. Tačiau, kaip suprantu, N. Puteikis nenorėtų išeikvoti Prezidento rinkimuose įgyto rinkėjų palankumo“, – kiek anksčiau portalui LRT.lt kalbėjo Klaipėdos universiteto Politikos mokslų katedros docentas politologas Saulius Šiliauskas.

Politologas: daugiau šansų turi uostamiestyje

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus politologo Lauro Bielinio, N. Puteikis neblogai geba pateikti save, diskutuoti ir įtikinamai argumentuoti: „Jei kiti kandidatai nebus tokie energingi, jis iš tikrųjų turi didelių šansų [gerai pasirodyti mero rinkimuose].“

Neatmetama, kad tiesioginiuose mero rinkimuose Klaipėdoje gali dalyvauti ir dabartinis uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas. Pasak politologo L. Bielinio, pagrindinė kova, jei dabartinis meras nuspręstų dar kartą kandidatuoti, vyktų būtent tarp V. Grubliausko, A. Bilotaitės ir N. Puteikio.

„Manau, kad N. Puteikis daugiau šansų turi uostamiestyje nei Vilniuje“, – portalui LRT.lt sakė L. Bielinis.

Primename, kad Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus miesto skyriaus konferencija kandidatu į sostinės merus išrinko G. Palucką, tačiau kol kas neatmetama ir Agnės Zuokienės kandidatūra. Aiškų kandidatą partija turės per artimiausias tris savaites.

Sostinės mero posto siekti ketina ir Liberalų sąjūdžio narys Remigijus Šimašius.

Savivaldybių tarybų rinkimus ketinama rengti kitų metų kovo 1 dieną. Juose pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI