Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.24 13:27

E. Žičkus apie slaptą arabų šeicho salą: „Jis susikūrė nuosavą Afriką!“

2014.09.24 13:27

„Jie turi tiek pinigų, kad gali sau leisti viską, bet kartais jų norai ir fantazija pranoksta net fantastinių filmų scenarijų", – pasakoja ką tik iš Jungtinių Arabų Emyratų grįžęs LRT laidos „Gyvenimas“ vedėjas Edvardas Žičkus.

„Jie turi tiek pinigų, kad gali sau leisti viską, bet kartais jų norai ir fantazija pranoksta net fantastinių filmų scenarijų", – pasakoja ką tik iš Jungtinių Arabų Emyratų grįžęs LRT laidos „Gyvenimas“ vedėjas Edvardas Žičkus.

Vos 1971-aisiais susikūrę Jungtiniai Arabų Emyratai dar prieš kelis dešimtmečius buvo nykus dykumų kraštas, tuo tarpu šiandien – tai viena labiausiai klestinčių pasaulio valstybių. Net 90 procentų gyventojų čia save laiko turtingais žmonėmis ir tik likę 10 procentų... ne vargšais, o tiesiog ribotų finansinių galimybių, nors jų pajamos gali siekti ir porą tūkstančių dolerių.

Kelionės metu TV laidų kūrėjui teko lankytis unikaliame „Ferrari“ automobilių parke, kur drąsiausių lankytojai gali išmėginti skriejimą nevaržomu greičiu ir per keturias sekundes pasiekti 280 kilometrų greitį. Trečią nakties Edvardas skubėjo į dykumas stebėti karališkųjų sakalų ir kitų plėšrių paukščių, ieškoti smėlynų ir laukinių žvėrių apsuptų rūmų, kurie vadinami Holivudo garsenybių ir karališkų šeimų narių emocinės reabilitacijos klinika. Kalbama, kad tik ten, nepasiekiamos telefonais ir fotoaparatais, garsenybės iš tiesų atsipalaiduoja...

Kaip atrodo pasaulis iš aukščiausio planetos dangoraižio? Kaip žmogui pavyko nugalėti gamtą? Kokie didžiuliai pavojai tyko į Artimuosius Rytus atvykusių atsipalaidavusių europiečių ir už ką vienas turistas policijos pareigūnų netgi buvo viešai nuplaktas?

Intriguojančių istorijų ir naudingų patarimų kupini siužetai jau montuojami. Tuo tarpu šį vakarą 18.50 val. LRT žiūrovus laidos „Gyvenimas“ kūrėjai pakvies keliauti į salą, esančią už pustrečio šimto kilometrų nuo sostinės Abu Dabio ir Arabijos jūroje nuo kranto nutolusią aštuonis kilometrus.

„Tai buvo ilgus metus uždara ir tik šeicho šeimai bei karališkojo kraujo turintiems svečiams skirta sala, slėpusi didžiulę turtuolio šeicho aistrą prabangai ir laukiniams gyvūnams. Kadaise grįžęs iš Afrikos, jis įsigeidė savo saloje susikurti nuosavą! Pavyko pakeisti net klimatą“, – intriguoja šio vakaro temą pristatantis E. Žičkus.

Spalvinga kelionė į paslaptingą šeicho salą žiūrovų laukia jau šį vakarą 18.50 val. laidoje „Gyvenimas“ per LRT televiziją.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi