Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.24 12:02

LRT taryba patvirtino naująjį LRT Kultūros tinklelį

2014.09.24 12:02

Kultūrai skirtas nacionalinio transliuotojo kanalas LRT Kultūra naująjį sezoną pradės atsinaujinęs ir su daugiau originalių laidų. Išklausiusi LRT administracijos pristatytą naująjį programų tinklelį, kanalo programų mastui ir struktūrai pritarė antradienį posėdžiavusi LRT taryba.

Kultūrai skirtas nacionalinio transliuotojo kanalas LRT Kultūra naująjį sezoną pradės atsinaujinęs ir su daugiau originalių laidų. Išklausiusi LRT administracijos pristatytą naująjį programų tinklelį, kanalo programų mastui ir struktūrai pritarė antradienį posėdžiavusi LRT taryba.

Spalio 6 d. startuojančiame naujajame sezone žiūrovams bus pasiūlyta naujų mokslo populiarinimui, teatrui, atskiroms muzikos rūšims skirtų laidų. Tinklelį pristatęs LRT televizijos programų direktorius Viktoras Snarskis pabrėžė, kad LRT Kultūra skirta kultūrinį-pažintinį akiratį siekiančiam plėsti žiūrovui ir turi veikti kaip alternatyva komercinių televizijų produkcijai, todėl joje dominuos švietėjiškos, istorinio paveldo, kino, teatro ir TV paveldo, informacinės regionų, tautinių mažumų laidos. LRT Kultūros kanalo misija įgyvendinama orientuojantis į visuomeninio transliuotojo misiją kaip atsvarą komercinei kultūrai.

LRT taryba pritarė ir administracijos pateiktiems išeivijai transliuojančios LRT Lituanicos mastams ir struktūrai. Palydovu transliuojamo kanalo turinį sudaro geriausios LRT televizijos ir LRT Kultūros laidos ir programos.

Radijo ir TV kultūros laidų autorė ir vedėja Jolanta Kryževičinė LRT Tarybai pristatė LRT kultūros sklaidos perspektyvą. Ją rengusių LRT kanaluose kultūrą kuruojančių žmonių įsitikinimu, LRT Kultūros kanalą būtina stiprinti, visų pirma kuriant kuo daugiau originalių laidų (ne mažiau kaip 4 val. per dieną) bei transliuojant kokybišką užsienio produkciją. Tai leistų pritraukti žiūrovų ir auginti kanalo žiūrimumą. Tačiau akivaizdu, kad tam reikalingas papildomas finansavimas. Taip pat, perspektyvos rengėjų nuomone, svarbu stiprinti vaikams skirtą produkciją. Pasak J. Kryževičienės, jei paauglių dėmesio išmaniųjų įrenginių epochoje sulaukti nelabai realistiška, tai vaikus pagauti dar įmanoma. Didinti kultūros sklaidą TV nežiūrinčiai jaunajai kartai reikėtų ir per interneto portalą, talpinant jame svarbius ir jaunimo dėmesį patraukiančius LRT Kultūros ir LRT Klasikos turinio elementus.

LRT taryba įpareigojo administraciją pateikti siūlymus dėl LRT strategijos kultūros dalies papildymo kultūros sklaidai skirtomis priemonėmis.

Siekiant turėti daugiau laiko ateinančių metų biudžeto svarstymui, LRT taryba įpareigojo  administraciją 2015 m. LRT biudžeto projektą pateikti LRT tarybai iki gruodžio 15 d., suderinus jį su administracine komisija.

Kitas LRT tarybos posėdis įvyks spalio 21 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi