Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Siūloma panaikinti Seimo nario D. Ulicko neliečiamybę

BNS2015.09.08 13:45

Seimo laikinoji komisija siūlo parlamentui tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti „darbiečio“ Dariaus Ulicko teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti patrauktas atsakomybėn dėl eismo įvykio.

Seimo laikinoji komisija siūlo parlamentui tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti „darbiečio“ Dariaus Ulicko teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti patrauktas atsakomybėn dėl eismo įvykio.

Už tokį rezoliucijos projektą trečiadienį balsavo 7 komisijos nariai, vienas buvo prieš, vienas susilaikė. Seimo nario teisinis imunitetas panaikinamas, jei už tai balsuoja ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Generalinis prokuroras D. Valys kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti parlamentaro imunitetą dėl vasarį padarytos avarijos. Prokuratūros duomenimis, administracinėje byloje surinkta duomenų, kad šiemet vasario 20 dieną apie 17 val. 30 min. D. Ulickas  važiuodamas atbuline eiga kliudė šalia stovėjusią kitą transporto priemonę ir ją apgadinęs pasišalino iš įvykio vietos.

Komisijai trečiadienį savo paaiškinimus teikęs D. Ulickas sakė, jog generalinio prokuroro prašymas – pagrįstas ir tenkintinas. „Jokio čia politinio susidorojimo nėra, aš draudimui taip pat tą žalą atlyginau, nukentėjusių nėra, ir turi toliau nagrinėti teismas“, – sakė parlamentaras.

Jis tvirtino nepastebėjęs, kaip kliudė stovintį automobilį važiuodamas iš daugiabučio kiemo, tačiau sulaukęs jo vairuotojos skambučio grįžo į įvykio vietą – įbrėžimas buvo matyti. D. Ulickas tvirtino, kad tą pačią dieną iškart kreipėsi į policiją.

Už nusižengimus, kuriais įtariamas Seimo narys, gali būti skiriamas areštas, jam taip pat gresia tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų. Kadangi Administracinės teisės pažeidimų kodeksas numato su laisvės suvaržymu susijusią sankciją, reikalingas Seimo sutikimas.

Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, kitaip suvaržoma jo laisvė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.