Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvos ir JAV kariai treniruosis Baltijos jūroje

LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį ir ketvirtadienį pirmą kartą bendrose kovinio šaudymo pratybose į Baltijos jūrą iš artilerijos pabūklų treniruosis Lietuvos ir JAV kariai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Trečiadienį ir ketvirtadienį pirmą kartą bendrose kovinio šaudymo pratybose į Baltijos jūrą iš artilerijos pabūklų treniruosis Lietuvos ir JAV kariai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Per 100 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ir JAV 173-osios oro desanto brigados 4-319 lauko artilerijos 105 mm haubicų būrio šaudys iš artilerijos pabūklų, kurie bus išdėstyti  Brigados generolo Povilo Plechavičiaus kariniame poligone Kariuose (Klaipėdos r.).

Pratybų metu kariai su 105 mm artilerijos pabūklais-haubicomis M50 ir M119 tobulins šaudymo ir  ugnies valdymo įgūdžius gynybinių operacijų metu.

Ugnies valdymo kariai treniruosis iš įrengtų priešakinių ugnies stebėtojų pozicijų pajūrio krante ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo „Dzūkas“.

Pratybų organizatoriai teigia, kad šaudmenys skries maždaug dviejų km aukštyje ir neskleis jokio garso,  neišskirs jokių šalutinių medžiagų, todėl žala nei aplinkai, nei žmonėms nebus padaryta.

KAM nuotr.

Artilerijos sviediniai skries virš Kuršių marių, Kuršių nerijos ir kris į Baltijos jūrą maždaug 4 km atstumu nuo kranto linijos.

Saugumą jūroje pratybų metu užtikrins Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas“ ir priešmininis laivas „Sūduvis“.

To paties tipo artilerijos pabūklais-haubicomis M50 ir M119 Lietuvos ir JAV kariai vykdė kovinius šaudymus rugsėjo 8–19 dienomis poligone Pabradėje vykusiose artilerijos ir minosvaidžių padalinių tarptautinėse pratybose „Ugninis griausmas 2014“.

Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Butigeidžio dragūnų batalionas.

Pratybose kartu su sąjungininkais iš JAV dalyvaus kariai iš Karaliaus Mindaugo husarų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ir Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos batalionų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt