Lietuvoje

2014.09.23 22:31

Konsulas susitiko su Rusijoje sulaikyto laivo įgula

BNS 2014.09.23 22:31

Lietuvos konsulas Sankt Peterburge Vytas Babravičius susitiko su Rusijos sulaikyto laivo „Jūros vilkas“ įgula, jai negresia pavojus, informavo Užsienio reikalų ministerija.

Lietuvos konsulas Sankt Peterburge Vytas Babravičius susitiko su Rusijos sulaikyto laivo „Jūros vilkas“ įgula, jai negresia pavojus, informavo Užsienio reikalų ministerija.

Lietuvos diplomatas su laivo įgula, tarp jų trimis Lietuvos piliečiais, susitiko antradienį, BNS patvirtino užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

„Konsulas V. Babravičius šiandien susitiko su Rusijos federacijos Užsienio reikalų ministerijos atstovais Murmanske bei Rusijos pasienio tarnybos pareigūnais. Jam taip pat buvo sudaryta galimybė susitikti su laivo įgula ir laive esančiais trimis Lietuvos piliečiais. Konsulas užtikrino, kad įgulos, tarp jų ir Lietuvos piliečių, gyvybei ir sveikatai pavojaus nėra, jie gali susisiekti su artimaisiais“, – sakė R. Jakilaitienė.

Šiuo metu laivas yra sulaikytas, jis stovi Murmansko uosto prieigose, teritoriniuose Rusijos vandenyse, vykdomas ikiteisminis tyrimas.

Kaip informavo URM, įgulai kardomoji priemonė nėra paskirta, tačiau ji negali palikti laivo.

Barenco jūroje žvejojęs laivas „Jūros vilkas“ buvo sulaikytas praėjusį penktadienį. Dėl šių Rusijos veiksmų į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius, Rusijai išsiųsta nota.

Lietuva tikina, kad laivas sulaikytas tarptautiniuose vandenyse, tai įrodo ir palydovinės sistemos duomenys. Tuo metu Rusija tvirtina, kad Lietuvos laivas neteisėtai žvejojo Rusijos ekonominėje zonoje.

Naujienu agentūros BNS informacija skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.