Lietuvoje

2014.09.23 18:56

Lietuvos profsąjungos inicijuoja humanitarinės paramos rinkimą Ukrainos civiliams

BNS2014.09.23 18:56

Lietuvos profsąjungos žada visos Europos mastu inicijuoti humanitarinės paramos rinkimą nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems civiliams.

Lietuvos profsąjungos žada visos Europos mastu inicijuoti humanitarinės paramos rinkimą nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems civiliams.

Lietuvoje antradienį lankantis Ukrainos profsąjungų atstovams, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ tarptautinė sekretorė Daiva Kvedaraitė spaudos konferencijoje sakė, kad pirmiausia bus siekiama padėti Ukrainos darbininkams, priklausantiems profesinėms sąjungoms.

„Mes tą žinią paskelbsime ir Europoje mūsų kolegoms ir bandysime belstis į jų širdis ir į jų gerą valią. Tai bus mūsų bendra akcija, manau, su Europos profsąjungomis“, – sakė D. Kvedaraitė.

„Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė savo ruožtu teigė, kad bus stengiamasi padėti nors paprastais nebrangiais daiktais – kojinėmis, šalikais, antklodėmis.

„Mes, kaip profesinė sąjunga, kaip žmonės, kurie yra organizacijos nariai, prisidėsime tuo, kuo galėsime. Mes suprantame, kad mūsų žmonės neturi tiek daug pinigų, dirbdami ir gaudami ne tokius didelius atlyginimus, mes suprantame, kad pas mus irgi artėja šildymo sezonas ir mūsų žmonės turi irgi tam tikrų socialinių problemų, tačiau mes turime padaryti tą, ką mes galime, ir džiaugtis, kad neturime karo“, – kalbėjo K. Krupavičienė.

Bendroje spaudos konferencijoje Ukrainos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Mychailo Volynecas pasakojo, kad Donbaso regione netrukus ims trūkti maisto.

„Būtent kokios pagalbos mes prašome žmonių ir ko mums neužtenka – tai šilti drabužiai, pirmiausia nors norėtųsi, kad šilta apranga aprūpintume vaikus, vaistai, ilgai negendantys maisto produktai: kruopos, konservai. Kol šilta, yra daržovių, vaisių, yra žolelės – Ukraina yra truputį piečiau ir visą tai dar galima rasti darže, bet praeis mėnesis ar du ir mes susidursime su didele problema“, – Vilniuje kalbėjo M. Volynecas.

Kartu jis apgailestavo, kad centrinė Ukrainos valdžia nepakankamai rūpinasi nuo karo nukentėjusiomis teritorijomis, kas gali lemti, kad separatistų padaugės.

„Aš galvoju ir mūsų profsąjunga galvoja, kad mūsų valdžia nepakankamai daro, kad pasirūpintų savo darbininkais, savo piliečiais, ypač toje teritorijoje. Aš negaliu už juos kalbėti, bet mes stengiamės priminti, kad jeigu jie nesiima priemonių, kad būtų išmokėtos algos, tik paklūsta pasaulinėms finansinėms struktūroms, kad gautų kreditus, skelbia apie šachtų uždarymą, tokiu atveju jie nesupranta, kad didina separatistų kiekį. Jeigu žmogus nuo birželio negavo algos, jis stoja į separatistų pusę ir ima automatą į rankas“, – aiškino M. Volynecas.

Rugsėjo pradžioje iš Lietuvos buvo išsiųstos dvi Ukrainos kariuomenei skirtos paramos siuntos – kariniu lėktuvu „Spartan“ rugsėjo 2 dieną išgabenti Krašto apsaugos ministerijos sauso maisto daviniai bei dalis viešosios įstaigos „Aspectus Memoria“ surinktų maisto produktų, miegmaišių, medikamentų ir kitų daiktų.

Kitą dalį visuomenininkų paramos, taip pat iš valstybės rezervo paimtas palapines, miegmaišius, sulankstomas lovas, generatorius, krosneles ir kitus daiktus rugsėjo 3-iąją į Ukrainą išvežė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento transportas.

Lietuva taip pat gydo sužeistus Ukrainos karius ir yra nusprendusi skirti 50 tūkst. eurų (172,5 tūkst. litų) į NATO fondą, iš kuriuo bus teikiama parama Ukrainos kariuomenei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.