Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.25 16:22

Z. Vaigauskas: R. Podolskį galbūt reikėjo pašalinti dar prieš rinkimus

ELTA 2012.10.25 16:22

Konstituciniame Teisme (KT), nagrinėjančiame Prezidentės kreipimąsi dėl beprecedenčio Seimo rinkimų atvejo, liudijusi Zarasų-Visagino rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Daiva Kelečienė teigė, kad Darbo partijos kandidatas Rimvydas Podolskis rinkėjus papirkinėjo jau gerokai prieš rinkimus.

Konstituciniame Teisme (KT), nagrinėjančiame Prezidentės kreipimąsi dėl beprecedenčio Seimo rinkimų atvejo, liudijusi Zarasų-Visagino rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Daiva Kelečienė teigė, kad Darbo partijos kandidatas Rimvydas Podolskis rinkėjus papirkinėjo jau gerokai prieš rinkimus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas pareiškė taip pat turėjęs tokios informacijos ir svarstė, jog kandidatą galbūt reikėjo pašalinti dar prieš rinkimus.

Trečiadienį KT išnagrinėjo Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri, vadovaudamasi Konstitucija, Seimo rinkimų įstatymu bei atsižvelgdama į partijos „Tvarka ir teisingumas“ skundą, kreipimąsi į Konstitucinį Teismą. Kreipimesi prašoma vertinti precedento neturintį Seimo rinkimų atvejį Zarasų-Visagino vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Z. Vaigauskas teismui aiškino, kad komisija sprendimą panaikinti Zarasų-Visagino apygardos rinkimų rezultatus priėmė po ilgų diskusijų. VRK vadovas teigė, kad komisija neturinti pretenzijų apygardoje pirmąją vietą užėmusiam partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovui Algimantui Dumbravai, tačiau abejojanti dėl darbo partijos kandidato R. Podolskio. Z. Vaigausko teigimu, prieš rinkimus buvo gauta informacijos apie galimus rinkėjų papirkimus šioje apygardoje, tačiau į juos sureaguota neatitinkamai.

„Dabar, kaip matyti, tai būtų buvęs geresnis sprendimas“, – į KT teisėjo Dainiaus Žalimo klausimą, kodėl R. Podolskio nepašalino iš kandidatų sąrašo, nors pažeidimai fiksuoti dar vasarą, atsakė Z. Vaigauskas. Anot jo, toks sprendimas būtų buvęs geresnis nei dabar spręsti ginčą dėl visos Zarasų-Visagino apygardos rezultatų panaikinimo. D. Žalimas irgi svarstė, kad gal tokiu atveju reikėjo naikinti kandidato registravimą rinkimams.

Z. Vaigauskas pabrėžė, kad VRK negalėjo naikinti R. Podolskio registracijos Seimo rinkimams, nes pažeidimai užfiksuoti vėliau negu 15 dienų iki balsavimo dienos. Pagal įstatymą, tokiu atveju naikinti kandidato registracijos negalima. Tuo pačiu jis pripažino nežinąs būdo, kaip užtikrinti, kad taip elgiamasi nebūtų.

Zarasų-Visagino rinkimų apygardos komisijos pirmininkė D. Kelečienė liudijo, kad komisija, rugpjūčio pradžioje pradėjusi darbą, sulaukė skundų apie kandidato R. Podolskio dalijamas dovanas miesto švenčių metu. Kandidatas į Seimo narius rinkėjus lepino ledais, saldainiais.

„Gauti pirmieji du skundai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo ir šiuos skundus nagrinėjo apygardoje sudaryta galimų pažeidimų tyrimų grupė. Grupė pateikė išvadą ir pripažino, kad šie veiksmai yra rinkėjų papirkinėjimas, medžiaga perduota VRK. Tokių švenčių, bent jau komisijos dokumentuose, užfiksuota šešios“, – kalbėjo D. Kelečienė. Ji teigė, kad rinkėjai papirkinėti ir per išankstinį balsavimą.

KT savo išvadą skelbs penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi