Lietuvoje

2014.09.23 17:14

Lietuva gavo Rusijos notą dėl sulaikyto laivo

BNS, LRT RADIJAS 2014.09.23 17:14

Lietuva iš Rusijos gavo notą dėl sulaikyto žvejybinio laivo, kurioje teigiama, jog laivas „Jūros vilkas“ žvejojo Rusijos ekonominėje zonoje. Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, svarbu, kad gautas pirmas oficialus Rusijos dokumentas dėl laivo sulaikymo.

Lietuva iš Rusijos gavo notą dėl sulaikyto žvejybinio laivo, kurioje teigiama, jog laivas „Jūros vilkas“ žvejojo Rusijos ekonominėje zonoje. Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, svarbu, kad gautas pirmas oficialus Rusijos dokumentas dėl laivo sulaikymo.

„Nota iš Rusijos gauta pirmadienio vakarą“, – BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Premjeras Algirdas Butkevičius LRT radijuje teigė, kad iš Rusijos gautoje diplomatinėje notoje kalbama apie administracinės teisės pažeidimus. Anot jo, dokumente pažymėta, kad laivas „Jūrų vilkas“ sulaikytas iki rugsėjo 25 dienos.

Lietuva teigia, kad Rusijos pareigūnai su Lietuvos vėliava plaukiojantį laivą praeitą savaitę sulaikė tarptautiniuose vandenyse, dėl šio įvykio buvo iškviestas Rusijos ambasadorius.

Laivas šiuo metu yra prie Murmansko uosto. Lietuva aiškintis situaciją į įvykio vietą pasiuntė konsulą.

Laivo kapitonas ir dar du įgulos nariai yra Lietuvos piliečiai.

Žemės ūkio ministerija dėl sulaikyto laivo kreipėsi į EK

Žemės ūkio ministerija dėl Barenco jūroje Rusijos sulaikyto žvejybinio laivo „Jūrų vilkas“ kreipėsi į Europos Komisiją.

„Po to, kai Užsienio reikalų ministerija išsiuntė notą Rusijos ambasadai Lietuvoje, mes savo ruožtu informavome Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės direktoratą. „Jūrų vilkas“ žvejodamas nekirto Rusijos sienos, tą patvirtino palydovinės nuotraukos. Šiuo metu aiškinamės situaciją, ketiname nuodugniai ištirti visas aplinkybes ir sužinoti, kodėl Rusijos tarnybos per prievartą nuplukdė laivą į Murmansko uostą“, – pranešime sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ministrės patarėja Jolanta Butkevičienė BNS teigė, jog direktoratas paprašė papildomos informacijos apie laivo sulaikymą.

„Direktoratas paprašė mūsų informacijos, ir dabar rengiame detalią informaciją apie laivo sulaikymą. Iš direktorato pusės tikimės tarpininkavimo, sprendžiant šią problemą“, – BNS teigė J.Butkevičienė.

Žemės ūkio ministerija pirmadienį patvirtino, kad palydovinės sistemos duomenys rodo, jog „Jūrų vilkas“ žvejojo ir buvo sulaikytas tarptautiniuose vandenyse. Tuo metu Rusijos atstovai pareiškė, kad jis žvejojo Rusijos ekonominėje zonoje ir todėl gali būti konfiskuotas, o kapitonui gresia administracinė atsakomybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI