Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.23 07:49

D. Grybauskaitė dalyvauja JT Generalinės Asamblėjos sesijoje

Lietuvos prezidentė Niujorke dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje. Antradienį ten vyks klimato kaitos problemoms skirtas susirinkimas, kurį sušaukė Generalinis sekretorius Ban Ki-moonas.

Lietuvos prezidentė Niujorke dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje. Antradienį ten vyks klimato kaitos problemoms skirtas susirinkimas, kurį sušaukė Generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas.

Dalia Grybauskaitė savo kalboje atkreips dėmesį į būtinybę pasiekti globalų susitarimą dėl klimato kaitos, taip pat kalbės apie energetikos saugumo stiprinimą.

Jungtinės Tautos siekia valstybių sutarimo, kad pasaulio metinė temperatūra nepakiltų daugiau nei dviem laipsniais, kurie, pasak specialistų, yra kritinė riba.

„Laikas ne mūsų pusėje“ – tokiais žodžiais klimato situaciją apibūdina Michelis Jarraud, Pasaulinės Meteorologijos organizacijos vadovas, kuris pristatys Žemės klimato prognozę 2050-iems metams. Pasak eksperto, jei žmonija nedarys nieko dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tais metais vidutinė Žemės temperatūra pakils jau nebe 2, bet 4 laipsniais, o tai, anot mokslininko, reiškia katastrofiškas pasekmes sukelsiančius karščius, potvynius ir uraganus daugelyje šalių.

Jungtinių Tautų vadovas Ban Ki-Moonas viliasi, kad tokio scenarijaus dar galima išvengti, bet tam reikia, kad didžiosios valstybės – tokios kaip JAV ar Kinija – sumažintų į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį ir naudotų ekologišką kurą. Šią savaitę šito reikalavo protestuotojai, kurie į gatves išėjo 160-yje valstybių. Vien Niujorke, prie JT būstinės, protestuoti susirinko 310 tūkstančių žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi