Lietuvoje

2014.09.23 09:56

Teismas imasi D. Ulbinaitės bylos

Vilniaus apylinkės teismas imasi valstybės paslapties atskleidimu įtariamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės bylos.

Vilniaus apylinkės teismas imasi valstybės paslapties atskleidimu įtariamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės bylos.

Buvusi prezidentės patarėja D. Ulbinaitė kaltinama ne tik atskleidusi valstybės paslaptį, bet ir piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi. Prokurorai tikina, kad jiems nepavyko nustatyti, ar D. Ulbinaitė veikė su prezidentės žinia. Teismas buvo davęs leidimą apklausti šalies vadovę, bet vykdant tyrimą ji liudyti atsisakė. Prokurorai neatmeta, kad šalies vadovę dar bus galima siekti apklausti bylą nagrinėjant teisme.

Ikiteisminis tyrimas vykdytas nuo pernai spalio, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus. BNS redaktorės namuose vykdant tyrimą buvo atliktos kratos, ji buvo sekama, o teismas įpareigojo atskleisti informacijos šaltinį.

Tyrimo metu taip pat klausytasi keliolikos esamų ir buvusių BNS darbuotojų pokalbių telefonu. Vilniaus apygardos teismas vėliau paskelbė, kad šie veiksmai buvo neteisėti. Prokuroras teismui bylą perdavė birželį.

Baudžiamąją bylą nagrinės trijų teisėjų kolegija – Robertas Rainys, Miroslavas Gvozdovičius ir Irma Randakevičienė. Apylinkės teisme trijų teisėjų kolegija paprastai nagrinėja visuomenei didelę reikšmę turinčias ir sudėtingas bylas.