Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Turistai galės paplaukioti senoviniu kuršių laivu

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Drevernoje baigtas statyti senovinis kuršių laivas. XIX-XX  amžiuje tokiais laivais buvo gabenami kroviniai. Dabar juo bus plukdomi turistai.

Drevernoje baigtas statyti senovinis kuršių laivas. XIX-XX  amžiuje tokiais laivais buvo gabenami kroviniai. Dabar juo bus plukdomi turistai.

Daugiau kaip 17 metrų ilgio laivas, pastatytas iš pušies ir ąžuolo, jau nuleistas į vandenį Drevernos mažųjų laivų uoste. Laivadirbiams liko tik uždengti viršutinį denį ir iškelti bures. Tai senovinė plokščiadugnė kuršių valtis, kuria XIX-XX amžiuje buvo gabenami kroviniai. Ją meistrai statė pagal brėžinius ir kadaise šiuose kraštuose gyvenusio laivadirbio Jono Gižo padarytą laivo maketą.

„Mes turėjom išleistą Vokietijoje knygą ir ten aprašytas vienas laivas 30 metrų, tai mes pagal šitą knygą ir statėm. Tiktai tiek, kad pritaikyt reikėjo visus brėžinius jau turimam dydžiui kaip mes statom“, – pasakojo  dailidžių dirbtuvių savininkas Vaidotas Bliūdžius.

Anuomet tokie laivai buvo valdomi burėmis, o upėse buvo tempiami nuo kranto. Dabar laive įmontuotas motoras. Šia valtimi žadama plukdyti turistus.

„Šitas laivas bus pritaikytas ekspedicijom ,plaukiojantis eksponatas ir pagrinde edukacinei veiklai. Edukacinei naujai mūsų paruoštai programai, kuri vadinasi „Žuvies kelias“, – kalbėjo Klaipėdos r. turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.

Turistai bus supažindinami su krašto laivadirbyystės, žvejybos tradicijomis, kulinariniu paveldu. Laivą jau išbandęs būsimas jo kapitonas sako, kad valdyti tokį laivą nėra lengva. Vienam pakelti burės nepavyks, o dar žadama plukdyti iki 30 žmonių.

Planuojama, kad jau trečiadienį senoviniu laivu į pirmąją ekspediciją Nidoje išplauks būrys moksleivių.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.28 12:24

Nauji COVID-19 atvejai: infekcija sparčiai plinta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse, vejasi Šiauliai patvirtinti 776 nauji užsikrėtimo atvejai ir 3 mirtys, atnaujinta 12.47

7
Perskaičiuojami balsai po to, kai paskelbta, kad Gintautas Paluckas ir Edmundas Pupinis jų surinko vienodai

Lietuvoje

2020.10.27 21:05

Balsų perskaičiavimą Utenoje organizavo Pupinio padėjėja, socdemai ruošia skundą VRK VRK vadovė: neturėjau duomenų, kad komisijos pirmininkė yra Pupinio padėjėja, atnaujinta 23.20

9