Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Turistai galės paplaukioti senoviniu kuršių laivu

Drevernoje baigtas statyti senovinis kuršių laivas. XIX-XX  amžiuje tokiais laivais buvo gabenami kroviniai. Dabar juo bus plukdomi turistai.

Drevernoje baigtas statyti senovinis kuršių laivas. XIX-XX  amžiuje tokiais laivais buvo gabenami kroviniai. Dabar juo bus plukdomi turistai.

Daugiau kaip 17 metrų ilgio laivas, pastatytas iš pušies ir ąžuolo, jau nuleistas į vandenį Drevernos mažųjų laivų uoste. Laivadirbiams liko tik uždengti viršutinį denį ir iškelti bures. Tai senovinė plokščiadugnė kuršių valtis, kuria XIX-XX amžiuje buvo gabenami kroviniai. Ją meistrai statė pagal brėžinius ir kadaise šiuose kraštuose gyvenusio laivadirbio Jono Gižo padarytą laivo maketą.

„Mes turėjom išleistą Vokietijoje knygą ir ten aprašytas vienas laivas 30 metrų, tai mes pagal šitą knygą ir statėm. Tiktai tiek, kad pritaikyt reikėjo visus brėžinius jau turimam dydžiui kaip mes statom“, – pasakojo  dailidžių dirbtuvių savininkas Vaidotas Bliūdžius.

Anuomet tokie laivai buvo valdomi burėmis, o upėse buvo tempiami nuo kranto. Dabar laive įmontuotas motoras. Šia valtimi žadama plukdyti turistus.

„Šitas laivas bus pritaikytas ekspedicijom ,plaukiojantis eksponatas ir pagrinde edukacinei veiklai. Edukacinei naujai mūsų paruoštai programai, kuri vadinasi „Žuvies kelias“, – kalbėjo Klaipėdos r. turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.

Turistai bus supažindinami su krašto laivadirbyystės, žvejybos tradicijomis, kulinariniu paveldu. Laivą jau išbandęs būsimas jo kapitonas sako, kad valdyti tokį laivą nėra lengva. Vienam pakelti burės nepavyks, o dar žadama plukdyti iki 30 žmonių.

Planuojama, kad jau trečiadienį senoviniu laivu į pirmąją ekspediciją Nidoje išplauks būrys moksleivių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi