Lietuvoje

2014.10.01 12:21

Premjeras: G. Palucko praeitis netrukdys jam siekti Vilniaus mero posto

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, BNS2014.10.01 12:21

Lietuvos socialdemokratų partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad už piktnaudžiavimą teisto Gintauto Palucko praeitis jam netrukdys siekti Vilniaus mero posto.

Lietuvos socialdemokratų partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad už piktnaudžiavimą teisto Gintauto Palucko praeitis jam netrukdys siekti Vilniaus mero posto.

LSDP Vilniaus miesto skyrius šeštadienį patvirtino partijos atsakingąjį sekretorių G. Palucką kandidatu į sostinės merus.

„Čia praktiškai kiekvienas vadovas gali papulti po tokia kvaila situacija, kada, žinote, atneša dokumentus, kuriuose yra parašai ir Teisės departamento vadovo, ir kitų specialistų, o administracijos direktoriui belieka patvirtinti ir tapti atsakingu už tų aktų įgyvendinimą, o po to pasirodo, po kurio laiko, kad įvyko kažkokie pažeidimai viešuosiuose pirkimuose, ir faktiškai yra kaltinamas tas, kas užėmė administracijos direktoriaus pareigas“, – LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ pirmadienį kalbėjo A. Butkevičius.

Paklaustas, ar neskaidri praeitis netrukdys G. Paluckui konkuruoti su kitų partijų kandidatais, A. Butkevičius vardijo geras savybes, kuriomis, pasak jo, pasižymi partijos kandidatas į Vilniaus mero postą.

„Žmogus yra labai greitai besiorientuojantis situacijose priimant reikalingus sprendimus, labai aiškiai išskiria, kokios yra problemos, ir yra labai reiklus. Aš tuo įsitikinau, kai buvau susisiekimo ministro pareigose, ir kalbėjome apie kelių infrastruktūros plėtrą, ir puikiai atsimenu, kad pareikalaudavo labai greitai iš savo specialistų, kad visi tie projektai būtų įgyvendinami kuo greičiau. Ir žmogiškąja prasme yra gana geromis vertybėmis žmogus apdovanotas“, – apie partijos kolegą kalbėjo premjeras.

Buvęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius G. Paluckas 2010 metais Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo sprendimu buvo pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo.

Teismas konstatavo, kad G. Paluckas piktnaudžiavo tarnyba graužikų naikinimo paslaugų Vilniaus mieste viešojo pirkimo konkurso metu. Po metų Vilniaus apygardos teismas valdininką išteisino, tačiau patenkinęs prokuratūros skundą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai paskelbė, kad politikas iš pradžių nuteistas pagrįstai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt