Lietuvoje

2014.09.22 19:28

Energetikos ministru tapo R. Masiulis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt, ELTA, Eglė Samoškaitė, Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt, BNS2014.09.22 19:28

Energetikos ministru bus paskirtas „Klaipėdos nafta“ vadovas Rokas Masiulis, LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ patvirtino premjeras Algirdas Butkevičius. Ministro Pirmininko teigimu, naujojo ministro prioritetas turėtų būti sklandžios suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos.

Energetikos ministru bus paskirtas „Klaipėdos nafta“ vadovas Rokas Masiulis, LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ patvirtino premjeras Algirdas Butkevičius. Ministro Pirmininko teigimu, naujojo ministro prioritetas turėtų būti sklandžios suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos.

„Neseniai buvau susitikęs su Seimo pirmininke, ji pristatė kandidatą į energetikos ministro postą „Klaipėdos nafta“ vadovą Roką Masiulį. Po to kalbėjausi su prezidente ir prieš pusę valandos pasirašiau prezidentei teikimą R. Masiulį skirti energetikos ministru. Prezidentė pasakė, kad neprieštarauja ir prieš išvykdama į Jungtines Amerikos Valstijas, manau, pasirašys dekretą“, – kalba A. Butkevičius.  

R. Masiulis nuo 2010 metų ėjo generalinio direktoriaus pareigas bendrovėje „Klaipėdos nafta“. Šį įmonė atsakinga už Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimą. Anksčiau R. Masiulis yra dirbęs tarptautinėse audito bendrovėse, ėjo direktoriaus pareigas finansinių paslaugų įmonėje, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

R. Masiulis Vilniaus universitete yra baigęs ekonomikos studijas, taip pat turi tarptautinių santykių ir politikos mokslų bakalauro laipsnį.

Darbo partija kandidatūrai neprieštaravo

Ministras Pirmininkas pasidžiaugė, kad Darbo partija neprieštaravo ministro kandidatūrai: „Darbo partija šiandieną posėdžiaudama suprato, jog reikia skirti tikrai atsakingą, kompetentingą žmogų, elgtis labai atsakingai. Mane tai nuteikė labai pozityviai. Tikiuosi, kad šis žmogus ir toliau bus atsakingas, pirmiausiai už suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimą. Jam, kaip „Klaipėdos naftos“ vadovui šiuo metu tai yra pagrindinė užduotis.“

Pasak premjero, suskystintų dujų terminalas šiuo metu yra vienas svarbiausių Lietuvos energetikos projektų. Jis reikšmingas ne tik Lietuvai, tačiau ir visam regionui. „Žinant, kokia šiuo metu yra geopolitinė padėtis, projekto svarba dar labiau išauga. Jau šiandieną galiu visus nuraminti, kad dėl naujos turimos infrastruktūros tikrai tujų kaina nepadidės. Turėjome galimybę amortizuoti visus galimus kainos ūgtelėjimus“, – LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ pabrėžė premjeras.

R. Masiulis: kandidatu tapau pirmadienį

Paskirtasis energetikos ministras R. Masiulis DELFI teigė kandidatu į ministrus tapęs tą pačią dieną, kai D. Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl jo paskyrimo į šias pareigas.

„Realiai pasiūlymo sulaukiau pirmadienį. Nors su Seimo pirmininke kalbėjau ir praėjusią savaitę“, – sakė R. Masiulis.

Naujasis ministras Darbo partijai nepriklauso. Nors partinės struktūros pretendentus į ministrus turėjo tvirtinti tik pirmadienio vakarą, R. Masiulis nesiėmė vertinti, kodėl sprendimas dėl jo paskyrimo priimtas dar iki partijos struktūrų verdikto.

„Man procedūras sunku komentuoti“, – teigė pašnekovas.

R. Masiulis teigė su L. Graužiniene aptaręs energetikos sektoriaus perspektyvas – esą jis turi būti „stiprus, nepriklausomas ir skaidrus“. „Kadangi principai mano ir partijos sutapo, tai pasiūlymas labai atsakingas – jeigu tavimi tiki ir mano, kad tu gali daugiau, tai tokius pasiūlymus reikia priimti“, – teigė naujasis ministras.

Tapęs ministru R. Masiulis žada daug dėmesio skirti buvusiai darbovietei – „Klaipėdos naftai“ ir jos vykdomam suskystintų gamtinių dujų terminalo projektui. „Dabar mano svarbiausia užduotis bus užtikrinti sklandų „Klaipėdos naftos“ darbą“, – sakė paskirtasis ministras.

Į ministro postą R. Masiulis keliauja sykiu susimažindamas algą. J. Neverovičius iki atleidimo uždirbdavo apie 11,67 tūkst. Lt iki mokesčių. Dabartinė „Klaipėdos naftos“ vadovo alga – kur kas didesnė.

„Mano atlyginimas, jeigu vidutinis per metus, apie 19 tūkst. Lt/mėn. iki mokesčių“, – teigė R. Masiulis. Anot jo, atlyginimas „nebuvo apsisprendimo faktorius“.

Premjeras: dėl energetikos ministro apsisprendė pati Darbo partija

A. Butkevičius sako, kad naujojo energetikos ministro R. Masiulio kandidatūra buvo partijos apsisprendimo, o ne Prezidentūros reikalas.

„Manau, kad Darbo partija apsisprendė ir tikrai diskusija, kiek aš žinau, pas juos užsitęsė ir jinai atvyko su šituo kandidatu pas mane ir po to aš kalbėjausi telefonu su Prezidente, ir pateikiau teikimą, kad būtų išleistas dekretas ir pasirašytas“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė Ministras Pirmininkas.

Kai kurie politikos ekspertai R. Masiulio paskyrimą į ministrus sieja su kompromiso radimu tarp premjero, prezidentės ir Darbo partijos.

R. Masiulis Seime prisiekti turėtų dar šią savaitę. Laikinai, kol bus rastas naujas generalinis direktorius, „Klaipėdos naftai“ vadovaus vienas iš R. Masiulio pavaduotojų.

Pasak premjero, be R. Masiulio jokie kiti kandidatei šalies vadovei nebuvo pateikti, nors viešai buvo minimos kelios pavardės.

Premjeras A. Butkevičius gyrė R. Masiulio kompetenciją. Dėl naujojo Energetikos ministerijos vadovo, kaip numato įstatymas, nereikėjo gauti specialiųjų tarnybų pažymų, nes jis patikrinimus jau yra praėjęs anksčiau. A. Butkevičiaus žiniomis, R. Masiulis nepriklauso jokiai partijai.

„Su Darbo partija buvo susitarta, kad siūlys tikrai kompetentingą žmogų. (...) Šitas pasirinkimas ir apsisprendimas yra labai teisingas, nes „Klaipėdos naftos“ bendrovės generalinis direktorius yra kompetentingas“, – sakė premjeras.

Pagrindiniai uždaviniai, kuriuos A. Butkevičius kelia savo naujajam pavaldiniui, yra strateginių šalies energetikos projektų įgyvendinimas laiku, šilumos ūkio gamybos pertvarka.

P. Gražulį nustebino R. Masiulio paskyrimas energetikos ministru

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūną Petrą Gražulį šiek tiek nustebino AB „Klaipėdos nafta“ vadovo Roko Masiulio paskyrimas naujuoju energetikus ministru.

„Man truputėlį keista, nežinau, kodėl Darbo partija teikė jo kandidatūrą, gal jis įstojo į Darbo partiją?“, – kalbėdamasis su ELTA svarstė P. Gražulis.

Jis tikisi, kad R. Masiulis savo pareigas atliks tinkamai.

„Manau, kaip žmogus turintis didelę patirtį, jis bus geras ministras“, – sakė P. Gražulis.

Politologas: be prezidentės pageidavimų R. Masiulio kandidatūra nebūtų iškilusi

R. Masiulis yra kompromisinis variantas, mano politologas, Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas doc. dr. Tomas Janeliūnas, ir neatmeta, kad nepartinio jo kandidatūrą „darbiečiams“ pasiūlė pati šalies vadovė.

„Tai, matyt, vis dėlto kompromisas, kuris buvo pasiektas tarp prezidentės, premjero ir šiuo atveju, matyt, Darbo partijos, nes, jeigu tikėtume A. Butkevičiumi, vis dėlto buvo irgi su L. Graužiniene derintas. Tai šitas kompromisas, matyt, vis dėlto neišvengiamai yra labiau į prezidentės pusę, t.y. čia įsivaizduoju, jog be labai aiškaus prezidentės pageidavimo šita kandidatūra nebūtų iškilusi“, – naujienų agentūrai ELTA komentavo politologas.

Politikos ekspertas nekomentavo Darbo partijos, aršiai gynusios ir deklaravusios šią ministro poziciją, laikysenos.

„Sunku pasakyti, gal reikėtų sulaukti jų komentarų, buvo numatę tarybos posėdį. Tai arba po tarybos posėdžio, arba iki to, matyt, turėtų paaiškinti, kiek jiems šita kandidatūra iš tikrųjų buvo svarbi ar jie siūlė ją Prezidentei, ar atvirkščiai – Prezidentė siūlė Darbo partijai. Spėlioti nelabai norėčiau“, – teigė pašnekovas.

T. Janeliūnas įvertino R. Masiulio kompetenciją, ką ne kartą yra pabrėžę ir valdantieji.

„Vis dėlto jis vadovauja vienai iš didžiausių energetikos įmonių beveik 4 metus, atsakingas už vieną svarbiausių energetinių projektų, t.y. SGD terminalo statybą, tai šia prasme abejoti jo kompetencija kaip ir nėra dėl ko“, – sakė politologas.

G. Nausėda: naujasis energetikos ministras įrodė, kad sturi stuburą

Didžiausio SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda palankiai vertina naująjį energetikos ministrą R. Masiulį. Pasak ekonomisto, tai kompetentingas specialistas, parodęs, kad turi stuburą ir gali apginti savo projektus.

„Gerai vertinu. Kadangi negaliu pasakyti, kad asmeniškai draugauju, bet esame daug kartų susitikę įvairiuose renginiuose. Man tikrai daro įspūdį ir žmogaus kompetencija, ir padorumas, ir vadybiniai gebėjimai. Tiesą sakant, jeigu buvo įvardinta, kad čia yra netikėtumas, sakyčiau, kad tai – malonus netikėtumas toje situacijoje, kuri buvo susiklosčiusi. Tiesą sakant, truputį gal ir su nerimu dairėmės, ar nebus kokių nors egzotiškų kandidatūrų“, – BNS sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, R.Masiulis pademonstravo savo tvirtumą, kai buvo puolamas dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto.

„Tai, kad jisai turi stuburą, mes galėjome įsitikinti per peripetijas, kuomet jis buvo labai puolamas, ypatingai kai kurių Seimo narių. Jis pademonstravo, kad gali apginti savo poziciją ir nuosekliai vykdyti tuos darbus, kurie jam buvo patikėti. Kokie bus jo prioritetai, kol kas sunku pasakyti. Manau, kad jis juos netrukus sudėlios ir pateiks visuomenei. Turbūt natūralu, kad tai pirmiausiai susiję su jo buvusiu darbu, kadangi tai yra didžiausia aktualija arba svarbiausias projektas, kuris netrukus bus baigtas įgyvendinti ir, natūralu, atkreips visos visuomenės dėmesį. Tikriausiai daugiausiai laiko praeis skiriant būtent tam“, – BNS sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, dėl kitų energetikos projektų, tarp kurių yra Visagino atominė elektrinė, būtų per anksti samprotauti.

„Aš jo asmeninės pozicijos nežinau, ar jis ją turi suformulavęs sau, bet be abejo, reikės atsižvelgti ir į tuos ribojančius veiksnius, kurie yra susiklostę aplink šį projektą“, – BNS sakė SEB banko prezidento patarėjas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.