Lietuvoje

2014.09.22 12:09

A. Sacharuko byloje – buvusių Seimo narių apklausos

BNS 2014.09.22 12:09

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis buvusio Seimo naro Aleksandro Sacharuko baudžiamąją bylą dėl balsavimo vietoje Lino Karaliaus, liudytojais ketina apklausti daugiau buvusių Seimo narių.

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis buvusio Seimo naro Aleksandro Sacharuko baudžiamąją bylą dėl balsavimo vietoje Lino Karaliaus, liudytojais ketina apklausti daugiau buvusių Seimo narių.

Teismas neseniai apklausė tuomet parlamentarų pareigas ėjusius Ligitą Kernagį, Donaldą Meiželytę, Liną Karalių. Pirmadienį teisėjų kolegija nusprendė į kitą posėdį spalio 16 dieną liudytoju iškviesti buvusį parlamentarą Joną Stanevičių. Buvęs televizijos laidų vedėjas išrinktas į Seimą kurį laiką ėjo Krikščionių partijos frakcijos, vėliau – Tautos prisikėlimo frakcijos seniūno pavaduotojo pareigas.

Teismas ketina apklausti ir tuomet frakcijoje dirbusią Eugeniją Rybakovą, o iš Seimo kanceliarijos išreikalauti kai kurių protokolų.

Posėdyje pirmadienį baigta kaltinamojo A. Sacharuko apklausa. Jis pakartojo, kad balsuodamas už kitą Seimo narį padarė tik procedūrinį nusižengimą, o ne nusikaltimą.

„Balsuodavome vieni už kitą, jeigu paliekama kortelė, normalus paprotinis dalykas pabalsuoti. (...) Kartais pabardavo pirmininkaujantis, kad balsuojama, o salėje mažai žmonių. (...). Galima Seime pastatyti patrulį ir sulaikyti“, – teismui kalbėjo A. Sacharukas.

Pasak kaltinamojo akto, A. Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei 22 kartus panaudojo L. Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L. Karaliaus vardu. L. Karalius tuo metu buvo išvykęs į Aziją.

Už šį nusižengimą A. Sacharukui ir L. Karaliui Seime surengta apkalta. Po balsavimo L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A. Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.

Teismui liudiję buvę Seimo nariai sakė, kad jie pasitardavo prieš balsavimą Seime ir dažniausiai balsuodavo vienodai. Todėl A. Sacharuko balsavimą už L. Karalių jie vertina kaip frakcijos valios išreiškimą.

Buvę parlamentarai aiškino, kad balsuoti Seime už kitą asmenį buvo kasdienybė, taip elgėsi ir Seimo senbuviai. Jie nemano, kad buvęs jų kolega turi sulaukti baudžiamosios atsakomybės.

A. Sacharukui yra pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.