Lietuvoje

2014.09.20 09:27

Prezidentė ragina NATO veikti greitai

BNS2014.09.20 09:27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Vilniuje susirinkusius NATO kariuomenių vadus sprendimus priimti greitai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Vilniuje susirinkusius NATO kariuomenių vadus sprendimus priimti greitai.

„Mus spaudžia laikas. Saugumo aplinka iš esmės pasikeitė jau prieš pusmetį ir keičiasi kiekvieną dieną jau Europoje“, – šeštadienio rytą sakė Lietuvos vadovė.

Vilniuje prasidėjusiame NATO karinio komiteto posėdyje ketina aptarti, kaip įgyvendinti papildomas saugumo priemones Rytų Europoje, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Kreipdamasi į Aljanso šalių kariuomenių vadus, prezidentė pabrėžė, jog NATO yra ir privalo išlikti transatlantinio saugumo garantas, bei paragino siekti, kad Velso viršūnių susitikime priimti sprendimai kuo greičiau taptų konkrečiais veiksmais.

„Velse susitarėme kurti ypač greito reagavimo pajėgas ir vadavietes. Tai svarbūs sprendimai, reikalaujantys vystyti išteklius, pajėgumus ir gerinti planavimą“, – sakė D. Grybauskaitė, pažymėjusi, kad būtent į susitikimą Vilniuje susirinkę kariuomenių vadai yra „geriausi paverčiant sprendimus planais, o planus – veiksmais“.

Posėdyje taip pat daug dėmesio turėtų būti skirta misijai Afganistane.

Aukščiausia Aljanso karinė institucija, kurios nariai yra visų NATO šalių kariuomenių vadai, Vilniuje susirenka antrą kartą. Pirmasis karinio komiteto posėdis mūsų šalyje įvyko prieš 10 metų, Lietuvai tik įstojus į NATO.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujausi

20

Lietuvoje

2019.09.18 12:34

Neįgaliųjų įdarbinimą vadina 21 amžiaus vergove: įmonės lobsta valstybės sąskaita įmonėms, įdarbinusioms didžiąją dalį – 20 kartų mažesnė valstybės parama

20
17

Lietuvoje

2019.09.18 12:11

Rozova teisinasi dėl VSD pažymos: tai politinis užsakymas, sena pažyma pateikiama kaip bomba skandalo iniciatoriais vadina konservatorius; atnaujinta 12.44

17

Lietuvoje

2019.09.18 11:10

Postą palieka Šimašiaus patarėjas Zubriakovas Šimašius: abiem pusėms nusprendus, kad atėjo laikas pokyčiams; atnaujinta 11.50