Lietuvoje

2012.10.23 23:24

Eismo įvykių kaltininkais kartais tampa ir neegzistuojantys asmenys

Simona Stanapėdytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2012.10.23 23:24

Vis dažniau savarankiškai pildomose eismo įvykio deklaracijose pateikiami netikri asmens duomenys arba jos užpildamos neteisingai, vengiant atsakomybės. 

Vis dažniau savarankiškai pildomose eismo įvykio deklaracijose pateikiami netikri asmens duomenys arba jos užpildamos neteisingai, vengiant atsakomybės.

Deklaracijų pildymas dėl eismo įvykio  Lietuvoje galioja jau keletą metų. Vairuotojai noriai naudojasi šia tvarka, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie mėgina išvengti atsakomybės ir pateikia klaidingus asmens ir transporto priemonės duomenis.

„Įvykio metu žmonės susijaudina, įvykis yra stresas, ir žmonės pasimeta. Labiau apsukrūs vairuotojai, mėgindami išvengti atsakomybės, pasiūlo nukentėjusiam asmeniui už jį užpildyti deklaraciją ir nurodo neteisingus duomenis“, – teigė draudimo bendrovės Draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas.

„Į mus kreipėsi keletas eismo įvykiuose nukentėjusių vairuotojų, kurie pateikė eismo įvykių deklaracijas, kuriose nurodyti išgalvoti dėl įvykio kalto asmens duomenys: neegzistuojančio asmens vardas ir pavardė, neteisingai nurodyti transporto priemonės duomenys, neegzistuojančio draudimo liudijimo duomenys. Tam, kad nekiltų papildomų įtarimų, įvykio deklaracijoje teisingai nurodoma tik automobilio markė ir modelis“, – pasakojo jis.

Draudimo bendrovės, gavusios eismo įvykio deklaraciją su  neegzistuojančiais vieno iš eismo įvykio dalyvio duomenimis, nukentėjusiajam žalos nekompensuoja.

„Tokių deklaracijų pasitaikė kelios – viena ar dvi. Tai nėra masinis reiškinys, tačiau tokia situacija labai neramina. Nes vairuotojai, kurie patenka į įvykį ir kurių transporto priemonėms padaroma žala, netenka galimybės gauti žalos atlyginimo. Jeigu pateikiama informacija apie vairuotoją, kuris neegzistuoja, tenka remontuoti automobili iš savo kišenės. Gelbėja tik KASKO draudimo sutartis“, – sakė A. Pilčicas.

Vairuotojo pažymėjimas ir draudimo liudijimas – dokumentai, kuriuos privalu turėti per eismo įvykį, jų duomenys pateikiami deklaracijoje. Prieš ją pasirašant būtina patikrinti, ar jie teisingi. Visada pravartu užsirašyti visų eismo įvykio dalyvių duomenis, automobilių numerius ar nufotografuoti. Tokie duomenys kartais praverčia tikslinant įvykio detales. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt