Lietuvoje

2014.09.19 15:26

Patenkintas kultūros viceministro D. Mažinto prašymas atleisti

BNS2014.09.19 15:26

Atsistatydino kultūros viceministras Darius Mažintas, kuris sulaukė priekaištų dėl galbūt supainiotų interesų, kai buvo skirta parama jo įkurtos įstaigos projektams.

Atsistatydino kultūros viceministras Darius Mažintas, kuris sulaukė priekaištų dėl galbūt supainiotų interesų, kai buvo skirta parama jo įkurtos įstaigos projektams.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis penktadienį patenkino D. Mažinto prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų, pranešė minsiterija.

D. Mažinto kuruojama Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos šiemet skyrė 40 tūkst. litų politiko įkurtos viešosios įstaigos „Culture live“ projektams.

D. Mažintas šią įstaigą paliko prieš tapdamas viceministru, o 2013-ųjų lapkričio 25 dieną iš jos pasitraukė ir viceministro žmona, rašė dienraštis „Lietuvos žinios“.

Dėl D. Mažinto į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) šią savaitę kreipėsi opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Juozapaitis, etikos sargų įvertinimo paprašė ir pats politikas.

D. Mažintas BNS penktadienį sakė, kad jaučiasi nekaltas, tačiau nori garbingo situacijos išsprendimo.

„Aš jaučiuosi nekaltas, aš tiesiog noriu, kad šitas žaidimas vyktų garbingai“, – teigė jis.

Paklaustas, ar tikisi sugrįžti į šias pareigas, jei VTEK priimtų jam palankų sprendimą, jis teigė, kad tai – tolimesnio pokalbio tema.

„Kadangi esu garbingas ir sąžiningas žmogus ir mane yra delegavusi partija, aš pats parašiau pareiškimą tam, kad šita situacija būtų išspręsta man nebūnant pareigose, kad kiti žmonės nepradėtų galvoti, jog aš čia manipuliuoju savo pareigomis. Aš tokį gestą padariau kaip kažkada ponas Andriukaitis padarė – kai jį kaltino, jisai padėjo mandatą“, – dėstė D. Mažintas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05