Lietuvoje

2012.10.23 11:24

P. Gražulis skelbia bado akciją

ELTA 2012.10.23 11:24

Seimo narys Petras Gražulis pareiškė nuo antradienio pradedantis bado akciją reikalaudamas nutraukti šmeižto kampaniją prieš jį.

Seimo narys Petras Gražulis pareiškė nuo antradienio pradedantis bado akciją reikalaudamas nutraukti šmeižto kampaniją prieš jį.

Politikas sako tęsiantis bado akciją tol, kol negaus aiškių atsakymų į visus klausimus ir tyrimo metu nebus nustatyti šmeižto kampanijos užsakovai ir vykdytojai.

„Pasibaigus Seimo rinkimų pirmajam turui ir vienmandatėje rinkimų apygardoje į antrąjį turą išėjus man, Petrui Gražuliui, ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatei Agnei Bilotaitei, jau spalio 15 dieną pradėtos dalinti skrajutės, kurių turinys žemina mano garbę ir orumą ir kuriomis siekiama apšmeižti ir pažeminti mane, kad nelaimėčiau rinkimų antrajame ture.

Po kelių dienų buvo sukurptas šmeižikiškas anoniminis klipas, kuris buvo ištransliuotas per žiniasklaidos priemones tuo pačiu tikslu, siekiant mane sukompromituoti, kad nelaimėčiau rinkimų Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Dėl šių šmeižikiškų faktų išsiaiškinimo kreipiausi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininką Edmundą Zbarauską bei generalinį komisarą Saulių Skvernelį, bet ikiteisminiai tyrimai nebuvo pradėti, nes teisėsaugos institucijos į mano pareiškimus nereaguoja“, – sako P. Gražulis.

Bado akciją paskelbęs politikas klausia, kodėl atsakingos institucijos nereaguoja į jo pareiškimus policijai, prokuratūrai ir nepradėjo ikiteisminių tyrimų, kad užkirstų kelią prieš jį pradėtai įžūliai šmeižto kampanijai.

P. Gražulis prašo išsiaiškinti, kas prisidėjo prie šmeižto kampanijos, kas užsakė, spausdino ir platino anonimines, šmeižikiškas prieš jį nukreiptas skrajutes, kas užsakė, sukūrė ir išplatino žiniasklaidai prieš jį nukreiptus šmeižikiškus klipus.

Beje, tai ne pirmas atvejis, kai P. Gražulis imasi bado akcijos. 2005 m. kovo 22 d. politikas, siekdamas KGB rezervininkų atsistatydinimo, Seime taip pat buvo pradėjęs bado akciją.

P. Gražulis Eltai tuomet aiškino, kad pagrindinis jo reikalavimas, „kad aukšti pareigūnai, buvę KGB rezervininkai – užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Arvydas Pocius – atsistatydintų“.