Lietuvoje

2012.10.23 13:41

Parlamentinius fondus šlavė iki paskutinio cento

Baigiantis kadencijai Seimo nariai savo poreikių nemažina. Parlamentinei veiklai priešpaskutinį šių metų ketvirtį jie išleido daugiau kaip 835 tūkst. litų.

Baigiantis kadencijai Seimo nariai savo poreikių nemažina. Parlamentinei veiklai priešpaskutinį šių metų ketvirtį jie išleido daugiau kaip 835 tūkst. litų, rašo „Lietuvos žinios“.

Vakar Seimo kanceliarija paskelbė ataskaitą, kaip liepos-rugsėjo mėnesiais naudotos parlamentinei veiklai skirtos lėšos. Iš jos matyti, kad dauguma Seimo narių – 75 – išleido maksimalią 6430 litų sumą. Didžiąją dalį parlamentarų išlaidų sudarė automobilių nuoma, transporto priemonės draudimas, eksploatavimas, techninė priežiūra. Už mokesčių mokėtojų pinigus taip pat pirkta gėlių, suvenyrų, knygų, apmokėtos telefono sąskaitos. Artėjant Seimo rinkimams nemažai parlamentarų skyrė pinigų viešosios informacijos rengėjų paslaugoms apmokėti ir savo veiklos ataskaitoms spausdinti.

Daugiausia „suryja“ mašinos

Kovą į avariją patekęs ir iš įvykio vietos pasišalinęs liberalcentristas Vincas Babilius automobilio nuomai per tris mėnesius išleido 6,2 tūkst. litų. „Tvarkiečiui“ Egidijui Klumbiui mašinos nuoma atsiėjo 5,9 tūkst. litų, o konservatoriui Juliui Dautartui – tik 246 litus.

Iš parlamentinei veiklai skirtų pinigų automobilius nuomojasi ir tarnybinėmis transporto priemonėmis yra vežiojami ministrai. Pavyzdžiui, užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis per tris mėnesius mašinos nuomai išleido beveik 5,2 tūkst. litų, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys – 4,6 tūkst. litų, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius – 3,5 tūkst. litų.

Solidžias sumas pinigų Seimo nariai atseikėjo ir degalams pirkti, automobilių priežiūrai bei remontui. Tarkime, socialdemokratas Mindaugas Bastys nurodė tam išleidęs beveik 6,1 tūkst. litų, liberalcentristas Arūnas Valinskas – daugiau kaip 5,4 tūkst. litų.

Tūkstančiai litų – ataskaitoms

Prieš Seimo rinkimus beveik 40 parlamentarų nepagailėjo lėšų reklamavimuisi. Viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms liepos-rugsėjo mėnesiais daugiausia – 3,1 tūkst. litų – išleido socialdemokratas Dainius Budrys. Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis tam skyrė 2,9 tūkst. litų, „darbietė“ Dangutė Mikutienė – 2,4 tūkst. litų, socialdemokratas Edvardas Žakaris – 2,2 tūkst. litų. Parlamentarė Aurelija Stancikienė už viešosios informacijos rengėjų paslaugas nurodė sumokėjusi mažiausiai К 6 litus.

Parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis Seimo nariai apmokėjo ir ataskaitų spausdinimą bei platinimą. Konservatorius Rimantas Jonas Dagys trečiąjį ketvirtį tam išleido apie 4,6 tūkst. litų. Liberalų sąjūdžio (LS) atstovo Kęstučio Glavecko ataskaitos spausdinimas ir platinimas atsiėjo beveik 2,8 tūkst. litų, „tvarkiečio“ Almanto Petkaus – 2,4 tūkst. litų, LS frakcijos narių Laimonto Diniaus ir Dalios Kuodytės – atitinkamai 1,3 tūkst. ir 844 litus.

Taupiųjų – vos keli

Taupiausiu galima vadinti Seimo vicepirmininką Česlovą Vytautą Stankevičių. Iš parlamentinei veiklai skirto fondo trečiąjį šių metų ketvirtį jis nepanaudojo nė cento.

Premjeras Andrius Kubilius su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms padengti skyrė 1,7 tūkst. litų.

Tiek jam atsiėjo telekomunikacijų ir interneto paslaugos, banko sąskaitos tvarkymas ir pavedimų mokesčiai. Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis už 2,3 tūkst. litų nuomojosi kompiuterinę ir biuro įrangą, apmokėjo telekomunikacijų ir viešosios informacijos rengėjų teikiamas paslaugas.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narių Algirdo Butkevičiaus ir Marijos Aušrinės Pavilionienės išlaidos parlamentinei veiklai sudarė po beveik 2,9 tūkst. litų. M. Pavilionienė už šiuos pinigus nuomojosi automobilį, mokėjo už telekomunikacijų paslaugas, pirko kanceliarinių prekių, A. Butkevičius – padengė automobilio eksploatavimo, techninės priežiūros ir remonto išlaidas, išnuomojo transporto priemonę ekskursijai į Seimą.

Anksčiau parlamentinei veiklai nedaug išleisdavusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė liepos-rugsėjo mėnesiais tam skyrė 6,1 tūkst. litų. Brangiausiai – 3,2 tūkst. litų – jai atsiėjo ataskaitos spausdinimas ir platinimas. Telekomunikacijų ir interneto paslaugoms apmokėti parlamento vadovė išleido 2,6 tūkst. litų.