Lietuvoje

2012.10.23 13:41

Rinkimų pokeris – ir savivaldybėje

Teismas nušalino kyšininkavimu įtariamą sostinės vicemerą Romą Adomavičių nuo pareigų, bet miesto politikai tyli – gink Dieve, pakenksi valdžios dalyboms aukščiausiuose sluoksniuose.

Teismas nušalino kyšininkavimu įtariamą sostinės vicemerą Romą Adomavičių nuo pareigų, bet miesto politikai tyli – gink Dieve, pakenksi valdžios dalyboms aukščiausiuose sluoksniuose.

Nušalino nuo pareigų

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas vakar patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą ir dviem mėnesiams nušalino nuo pareigūnų kyšio ėmimu kaltinimą Vilniaus vicemerą R.Adomavičių. O interpeliacijos reikalai savivaldybėje stringa.

Kaip BNS vakar sakė teismo atstovė Neringa Marcinkevičiūtė, penktadienį teismo priimta nutartimi buvo patenkintas Vilniaus apygardos prokuratūros prašymas nušalinti R.Adomavičių nuo vicemero, tarybos nario pareigų, taip pat nuo stebėtojo pareigų įvairiose įmonėse, į kurias jį yra delegavusi savivaldybė.

R. Adomavičius vadovavo bendrovės „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybai, Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties vykdymo priežiūros komisijai.

Šis nutarimas per septynias dienas gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Laukia antrojo turo

Interpeliacija R. Adomavičiui, apie kurią praėjusią savaitę garsiai ir užtikrintai kalbėjo miesto tarybos opozicijos politikai, įstrigo savivaldybės koridoriuose. Kol kas interpeliacijos iniciatoriai tesurinko 10 parašų. Norint, kad įvyktų balsavimas dėl nepasitikėjimo R.Adomavičiumi, reikia surinkti bent 17 tarybos narių parašų.

Atrodo, kad kol neįvyks antrasis rinkimų į Seimą turas, tol interpeliacijos reikalai ir nepajudės, nes nuo pokyčių ir susitarimų centrinėje valdžioje gali priklausyti ir vietos politikų veiksmai.

„Tie žmonės, kurie žadėjo pasirašyti tą interpeliaciją, patys nepasirašo ir laukia Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų. Labai nustebino tokia pozicija. Galbūt partijos vadovybės taip nurodė. Tai yra ir Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovai“, – „Vilniaus dienai“ pasakojo konservatorių atstovas Vilniaus taryboje Valdas Benkunskas.

A. Zuoką jau pamiršo

Pasak jo, interpeliaciją kol kas pasirašė tik 10 konservatorių frakcijos atstovų, o kitos partijos savo nuomonės dar nepareiškė.

Vangiai renkant parašus dėl interpeliacijos R. Adomavičiui, atrodo, iniciatyvos dėl nepasitikėjimo sostinės meru A. Zuoku apskritai nukeliavo į neapibrėžtą ateitį.

„Dėl interpeliacijos A. Zuokui, matyt, dar tolimesnis klausimas. Tai jau tikrai bus sprendžiama po antrojo turo. Bus matyti, kaip visa ta nacionalinė politika dėliosis, gal ir Vilniui kokios nors įtakos turės“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Jis teigė negalintis pasakyti, kokių pokyčių reikėtų centrinėje valdžioje, kad savivaldybėje pajudėtų interpeliacijos R. Adomavičiui reikalai.

„Man atrodo visai nesusiję. Kalbame apie Vilniaus vicemerą, kuris turi didelių bėdų dėl korupcijos ir įtarimų, su nacionaline politika tai neturėtų būti siejama“, – stebėjosi konservatorius.

Įtariamas kyšio ėmimu

Specialiųjų tyrimų tarnyba R. Adomavičiui yra pareiškusi įtarimus dėl 40 tūkst. litų kyšio ėmimo. Politiko veiksmai traktuojami kaip prekyba poveikiu. Už šį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų.

R. Adomavičius kaltinimus neigia ir tvirtina, kad rasti grynieji – jo nuosavi pinigai rinkimų kampanijai.