Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.18 16:30

Generalinis prokuroras prašo panaikinti „darbiečio“ D. Ulicko neliečiamybę

BNS, ELTA 2014.09.18 16:30

Generalinis prokuroras Darius Valys ketvirtadienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Darbo partijos atstovo Dariaus Ulicko neliečiamybę dėl eismo įvykio.

Generalinis prokuroras Darius Valys ketvirtadienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Darbo partijos atstovo Dariaus Ulicko neliečiamybę dėl eismo įvykio.

Kaip pranešė generalinis prokuroras Darius Valys, administracinėje byloje surinkta duomenų, kad šiemet vasario 20 dieną apie 17 val. 30 min. D. Ulickas važiuodamas atbuline eiga kliudė šalia stovėjusią kitą transporto priemonę ir ją apgadinęs pasišalino iš įvykio vietos.

„Už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos teismas gali skirti administracinį areštą. Nagrinėjant administracinio pažeidimo bylą Vilniaus apylinkės teisme paaiškėjo, kad D. Ulickas yra Seimo narys, todėl teismas priėmė nutartį kreiptis dėl išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti D. Ulicko laisvę“, – sakė generalinis prokuroras.

Už nusižengimus, kuriais įtariamas Seimo narys, gali būti skiriamas areštas, jam taip pat gresia tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų. Kadangi Administracinės teisės pažeidimų kodeksas numato su laisvės suvaržymu susijusią sankciją, reikalingas Seimo sutikimas.

Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, kitaip suvaržoma jo laisvė. Seimo nario teisinis imunitetas panaikinamas, jei už tai balsuoja ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Iš eismo įvykio pasišalinęs „darbietis“ D. Ulickas  pripažįsta savo kaltę ir tikina niekaip nesistengsiantis paveikti Seimo narių svarstant jo teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą.

Politikas BNS tikino, kad nepastebėjo, kaip apgadino kitą automobilį važiuodamas iš daugiabučio kiemo vasarį Vilniuje, Šiaurės miestelyje.

Spręs M. Basčio vadovaujama komisija

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisija, kuri spręs, ar patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą ir panaikinti į eismo įvykį patekusio Seimo nario Dariaus Ulicko teisinę neliečiamybę.

Už tokį nutarimą ketvirtadienį balsavo 64 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilaikė 16 parlamentarų.

Seimo laikinajai tyrimo komisijai dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario D. Ulicko laisvę vadovaus socialdemokratas Mindaugas Bastys.

Joje dirbs 11 Seimo narių: Arvydas Anušauskas, M. Bastys, Stasys Brundza, Zbignevas Jedinskis, Arminas Lydeka, Vytautas Antanas Matulevičius, Andrius Palionis, Vytautas Saulis, Stasys Šedbaras, Mečislovas Zasčiurinskas, Zita Žvikienė.

Komisijai pavesta tyrimą atlikti iki šių metų rugsėjo 25 d.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi