Lietuvoje

2014.10.01 12:23

Socdemai į Vilniaus merus kels G. Palucko kandidatūrą

ELTA2014.10.01 12:23

Didžiausia valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kitąmet vyksiančiuose Vilniaus mero rinkimuose kels partijos atsakingojo sekretoriaus, buvusio Vilniaus administracijos direktoriaus, nuteisto dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, Gintauto Palucko kandidatūrą.

Didžiausia valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kitąmet vyksiančiuose Vilniaus mero rinkimuose kels partijos atsakingojo sekretoriaus, buvusio Vilniaus administracijos direktoriaus, nuteisto dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, Gintauto Palucko kandidatūrą.

Ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ premjeras kalbėjo teigiamai vertinantis konservatorių kandidatės sostinės mero rinkimuose – buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės – kandidatūrą.

„Galiu pasakyti, kad kompetentinga kandidatė ir tikrai turinti didžiulę patirtį dirbant ir Finansų ministerijoje (teko ir man kartu su ja dirbti), ir buvusi finansų ministrė. Tai aš galiu pabrėžti, kad tai žmogus, turintis didžiulę patirtį valstybės tarnyboje“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Tačiau paramos I. Šimonytei, šiuo metu einančiai Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojos pareigas, socdemų lyderis nežada. Anot A. Butkevičiaus, LSDP kels savo kandidatą, ir LSDP Vilniaus miesto skyriuje turi būti kartų kaita, nors tai gali būti ir skausminga kai kuriems politikams.

„Aš tikrai dalyvausiu Vilniaus skyriaus konferencijoje ir pasisakysiu už G. Palucko kandidatūrą. Tai jaunas, perspektyvus, gana gabus žmogus ir pasižymintis tokia aistra, kurios reikia tikriausiai ir politikams prie turimų žinių ir išminties. Manau, kad jis puikiai galėtų šitose pareigose atlikti savo darbą dirbant Vilniaus miestui ir žmonėms“, – kalbėjo A. Butkevičius.

35-erių metų G. Paluckas 2007–2009 m. buvo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius. 2010 m. politikas buvo nuteistas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, kai neteisėtai suteikė privilegijas žiurkių naikinimu užsiimančiai Vilniaus profilaktinės dezinfekcijos stočiai.

Nors Lietuvos apeliacinio teismas buvo paskelbęs nuosprendį, pagal kurį G. Paluckas buvo išteisintas, Aukščiausiasis Teismas jį panaikino ir paliko be pakeitimų galioti tuomečio Vilniaus miesto pirmojo apylinkės teismo nuosprendį.

Oficialiai socdemai dėl savo kandidato sostinės mero rinkimuose apsispręs šeštadienį vyksiančioje LSDP Vilniaus miesto skyriaus konferencijoje.

Savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai, vyks 2015 m. kovo 1 d.

Vilniaus liberalus į savivaldos rinkimus ves teisininkas, ekonomistas, buvęs teisingumo ministras, Seimo narys Remigijus Šimašius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.