Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Opozicijai grasinant interpeliacija, Kauno valdantieji atnaujino koalicijos sutartį

BNS 2015.09.08 13:45

Kauno valdančioji koalicija trečiadienį paskelbė atnaujinusi koalicijos sutartį. Savivaldybės tarybai besiruošiant svarstyti klausimą dėl nepasitikėjimo Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku, valdantieji ragino tarybą išlaikyti stabilumą.

Kauno valdančioji koalicija trečiadienį paskelbė atnaujinusi koalicijos sutartį. Savivaldybės tarybai besiruošiant svarstyti klausimą dėl nepasitikėjimo Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku, valdantieji ragino tarybą išlaikyti stabilumą.

„Manome, kad labai svarbu yra stabilumas miestui, nes daugelis darbų to reikalauja. Todėl labai svarbu ir kviečiame visas frakcijas ir visus tarybos narius įvertinti aplinkybes ir pasistengti vardan Kauno ir garbingai pabaigti kadenciją. (...) Dėl to atnaujinome koalicijos sutartį, kurioje yra Tėvynės sąjungos Kauno sueigos pirmininko, Socialdemokratų skyriaus pirmininkės, Jaunosios Lietuvos vado ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų Kauno skyriaus pirmininko parašai“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Kupčinskas.

Pasak mero, atnaujinti koalicijos sutartį nuspręsta ir dėl to, kad išnyko Liberalų ir centro sąjungos frakcija. Šioje sutartyje nebeliko „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovų.

„Užregistruotoje interpeliacijoje merui atsiranda vis nauji parašai, ir mes matome, kad iš tiesų tų dėtų parašų ant įvairiausių lapų egzistavo ne vienas egzempliorius. Turėdami tam tikrą informaciją ir matydami, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai reiškia nepasitikėjimą, tai jie jau laužo koalicijos sutartį“, – kalbėjo meras.

Parašus po interpeliacija padėjo ir kai kurie socialdemokratai. Socialdemokrato Židruno Garšvos teigimu, tai buvo atskirosios nuomonės, bet dabar tarybos nariai yra gavę partijos skyriaus įpareigojimą nepasitikėjimo nepalaikyti.

„Mes tikrai turime priekaištų koalicijos partneriams, bet darbas turi vykti tiesioginėse derybose, prie darbo stalo, o ne kažką griaunant“, – kalbėjo Ž. Garšva.

Kauno opozicija antradienį užregistravo 16 tarybos narių pasirašytą nepasitikėjimą A. Kupčinsku. Jie kalbėjo, kad paskutine priežastimi tapo mero atsisakymas rengti neeilinį tarybos posėdį. Pats A.Kupčinskas tvirtina, kad parašai dėl nepasitikėjimo pradėti rinkti dar prieš tai, kai pradėta kalbėti apie šį posėdį.

Opozicijos prašyti neeiliniame posėdyje nagrinėti klausimai įtraukti į ketvirtadienį vyksiančio tarybos posėdžio darbotvarkę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Jonas Pinskus, Agnė Širinskienė
2023.02.09 12:07

Netikėtumas Seime – griūva Lietuvos regionų frakcija

atnaujinta 12.47