Lietuvoje

2012.10.23 17:35

„Tvarka ir teisingumas“ skųs teismui VRK sprendimą dėl Zarasų-Visagino apygardos (papildyta)

LRT RADIJAS 2012.10.23 17:35

Partija „Tvarka ir teisingumas“ nusprendė skųsti Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus vienmandatėje Zarasų-Visagino apygardoje.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ nusprendė skųsti Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus vienmandatėje Zarasų-Visagino apygardoje.

Kaip jau skelbta, sekmadienį tokį sprendimą VRK priėmė, nes šioje apygardoje kandidatavęs „darbietis“ Rimvydas Podolskis papirkinėjo rinkėjus.

Pasak partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininko Valentino Mazuronio, tokiu VRK sprendimu nubaustas jų kandidatas Algimantas Dumbrava, šioje apygardoje surinkęs daugiausia rinkėjų balsų.

„Teismo sprendimas, noriu tikėti, bus teisingas ir [teismas] pripažins VRK nutarimą neteisėtu. Jeigu kažkas pirko [balsus] ar kažką darė, tegul VRK pašalina jį iš rinkimų. Kodėl turi būti šalinami visi, tarp jų – sąžiningai rinkimus laimėjęs „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas? Jeigu iš tiesų reikia naikinti, tai tada reikia naikinti ir daugiamandatėje apygardoje, nes tie patys žmonės, galimai padarę nusikaltimus, juk balsavo ir ten, ir ten“, – LRT Radijui sakė V. Mazuronis.  

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad komisijos sprendimą panaikinti Seimo rinkimų rezultatus vienmandatėje Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje teks ginti teisme.

„Nutarta anuliuoti rezultatus vienoje apygardoje, čia yra kolegialus sprendimas, be abejonės, jį dar reikės ginti teisme“, – pirmadienį žurnalistams sakė Z. Vaigauskas, komentuodamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ ketinimus kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą.

VRK pirmininko asmenine nuomone, rinkėjams reikėjo sudaryti galimybę dar kartą išreikšti savo nuomonę ir Šilutės-Pagėgių, Vilniaus-Trakų rinkimų apygardose. Z. Vaigauskas taip pat linkęs manyti, kad dėl techninių dalykų buvo problemų nustatant rinkimų rezultatus Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje.

Paklaustas, ar yra galimybių panaikinti vieno kandidato ir vienos partijos rinkimų rezultatus, Z. Vaigauskas tvirtino, kad tokios galimybės nėra.

„Galbūt įstatymo leidėjas dėl to susimąstys, kad galima tokia situacija, kad turima problemų su vienos partijos arba su vienos partijos kai kuriais atskirais kandidatais“, – sakė Z. Vaigauskas. 

Už sprendimą pripažinti negaliojančiais pirmojo Seimo rinkimų turo rezultatus Zarasų-Visagino apygardoje sekmadienį balsavo 12 VRK narių, prieš pasisakė 3 iš jų. VRK šeštadienį jau buvo pripažinusi, kad R. Podolskis papirkinėjo rinkėjus ir taip šiurkščiai pažeidė rinkimų įstatymą.

Penktadienį VRK prokuroro Genadijaus Jefimovo prašymu panaikino R. Podolskio teisinį imunitetą. G. Jefimovas teigė, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių teigti, kad R. Podolskis pirko balsus.

Į antrą rinkimų turą kartu Zarasų-Visagino apygardoje buvo patekę „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava ir R. Podolskis. A. Dumbrava surinko 28,82 proc. balsų, R. Podolskis – 17,25 proc. Trečioje vietoje likęs socialdemokratas Nikolajus Gusevas surinko 15,47 proc. balsų.

Visose kitose rinkimų apygardose rezultatai sekmadienį pripažinti galiojančiais.