Lietuvoje

2014.09.17 10:10

Biržuose neatsiranda norinčių panaikinti sovietinius karius šlovinančių užrašų

BNS 2014.09.17 10:10

Biržų rajono valdžia nerado, kas už 4 tūkst. litų sutiktų pakeisti ant paminklo sovietų kariams iškaltus žodžius.

Biržų rajono valdžia nerado, kas už 4 tūkst. litų sutiktų pakeisti ant paminklo sovietų kariams iškaltus žodžius.

Biržų rajono merė Irutė Varzienė patvirtino, kad skelbtas viešųjų pirkimų konkursas, kuriuo buvo ieškoma, kas galėtų atlikti šiuos darbus, neįvyko, nes neatsirado nė vieno dalyvio.

Savivaldybė pageidavo, kad ant paminklo iškalti žodžiai „Žuvusiems tarybiniams kariams – amžinas atminimas“ būtų pakeisti į „Antrajame pasauliniame kare žuvusiems Sovietų Sąjungos kariams“, taip pat kad būtų užšifruota plokštė su Sovietų Sąjungos žemėlapiu. Tuo metu plokštę su užrašu „Kritusiems kariams – Biržų išvaduotojams“ nuspręsta visai nuimti. Norėta nuimti ir sovietinę penkiakampę žvaigždę, tačiau iki šiol esą nėra parengtos tvarkos, kuri leistų tai padaryti.

Dienraščio kalbintos Biržų įmonės, užsiimančios paminklų restauravimu, tvirtino nenorinčios kištis į politiką, o kiti tai sutinkantys padaryti asmenys neturi leidimų dirbti su kultūros paveldo objektais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.