Lietuvoje

2012.10.24 14:55

Koncerte V. Landsbergio 80-mečiui paminėti skambino ir pats jubiliatas

Ugnė Galadauskaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2012.10.24 14:55

Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje sekmadienio vakarą – šimtai svečių. Jie susirinko pasveikinti pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo profesoriaus Vytauto Landsbergio su 80 metų jubiliejumi bei pasiklausyti koncerto, kuriame fortepijonu skambino ir pats profesorius.

Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje sekmadienio vakarą – šimtai svečių. Jie susirinko pasveikinti pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo profesoriaus Vytauto Landsbergio su 80 metų jubiliejumi bei pasiklausyti koncerto, kuriame fortepijonu skambino ir pats profesorius.

Į Nacionalinę filharmoniją susirinkę Vytauto Landsbergio draugai, kolegos ir bendraminčiai negailėjo sveikinimų ir pagyrų jam. 

„Lietuvos nepriklausomybė – pasaulinio masto jo darbas. Jo ankstesnės profesijos veikla, kaip M. K. Čiurlionio tyrinėtojo, irgi svarbi, jo politinė veikla profesionali, tai ir tą, ir tą turim progą paminėti“, – kalbėjo Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Stankevičius.

„Lietuvos nepriklausomybė – tai laimė, kuria džiaugiamės visi, kas tuo nori džiaugtis. Be to, jo muzikiniai veikalai, jo muzikologinė veikla ir kritika – labai įdomi ir originali savo turiniu“, – sakė kompozitorius Teisutis Makačinas.

„Jaučiu, kad esame draugai. Apvaizda leido būti [kartu] ne tik sunkiausiais, bet ir lemtingiausiais Lietuvai laikotarpiais, [kartu] su Sąjūdžiu grūmėmės už Lietuvos nepriklausomybę. Ir šiaip jaučiu, kad esam bendraminčiai“, – teigė kunigas Robertas Grigas.

„Ką profesoriui galima palinkėt? Sveikatos ir, kaip aš sakau, – pirmyn“, – linkėjo Nepriklausomybės Akto signataras Kazimieras Motieka.

Profesoriaus žmona atskleidė ir dar vieną sukaktį – šį mėnesį sukanka 53 metai, kaip jie kartu, tačiau, pasak ponios Gražinos, vyras ir dabar ją nustebina.

„Kai aš Istorijos muziejuj pamačiau jo darbus, pati nustebau, kad vienas žmogus sugeba tiek padaryti ir kad tai nėra neįdomūs darbai. Kiekvienas yra su nauju aspektu, nauju matymu, tai net ir man įdomu pažinti savo vyrą“, – sakė Gražina Ručytė-Landsbergienė.

Šventiniame renginyje Nacionalinėje filharmonijoje V. Landsbergį 80-mečio proga pasveikino ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė V. Landsbergiui įteikė Vyčio kryžiaus ordiną.

Vienas aukščiausių valstybinių apdovanojimų prof. V. Landsbergiui įteiktas už nuopelnus Lietuvai, ypatingą dvasios tvirtybę, sumanų vadovavimą, ištvermę ir pasiaukojimą kovose už šalies laisvę ir nepriklausomybę, ypatingą pasiryžimą ir ištikimybę pareigai atkuriant Lietuvos valstybingumą 1988–1990 metais, rašoma Prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

„Vytautas Landsbergis – muzikos profesorius, talentingas žmogus, matė Lietuvą ir gebėjo ją matyti kitaip nei daugelis mūsų. Būdamas laisvas kūrėjas, jis improvizavo laisvę ir kūrė valstybę. Didžiam žmogui visko teko daug – meilės ir neapykantos, ištikimybės ir atsakomybės. Dėkoju pirmajam nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovui už neįkainojamą indėlį kuriant valstybę ir už tai, kad jis yra dvasios žmogus“, – sakė D. Grybauskaitė. 

Prof. Vytautas Landsbergis Aukščiausiai Tarybai vadovavo 1990 metais priimant Kovo 11-osios aktą. Nuo 1996 m. ėjo Seimo pirmininko pareigas. Nuo 2004 metų yra Europos Parlamento narys.