Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Seimas atmetė siūlymą, kad dviratininkai vėl galėtų važinėti be ryškiaspalvių liemenių

BNS 2015.09.08 13:45

Seimas atmetė siūlymą atsisakyti nuo liepos įsigaliojusių reikalavimų dėl ryškiaspalvių liemenių dviratininkams.

Seimas atmetė siūlymą atsisakyti nuo liepos įsigaliojusių reikalavimų dėl ryškiaspalvių liemenių dviratininkams.

Liberalų sąjūdžio iniciatyvą braukti naujus reikalavimus palaikė 17 parlamentarų, 22 buvo prieš ir 37 susilaikė.

Projektu buvo siūloma išbraukti reikalavimą, kad važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

Nuo liepos įsigalioję papildomi reikalavimai dviratininkams sulaukė šių protesto. Liberalų sąjūdis palaiko poziciją, kad reikalavimai – neracionalūs ir pertekliniai.

„Šitie reikalavimai yra atgrasinantys populiarinti dviračius“, – sakė projektą pristatęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis. Tačiau dauguma oponuojančių Seimo narių pasisakė, kad nauji reikalavimai užtikrins dviratininkų saugumą.

Policija irgi pažymi, jog ryškiaspalvės liemenės reikalingos dėl eismo dalyvių saugumo, ypač turint mintyje, kad Lietuvoje dviračių takų infrastruktūra dar nėra tinkamai išvystyta, kaip daugelyje senbuvių Europos Sąjungos valstybių.

Policija taip pat atkreipia dėmesį, kad senosiose Europos Sąjungos šalyse patys eismo dalyviai aktyviai rūpinasi savo saugumu, tad dėvėti ryškiaspalves liemenes ir saugos šalmus jiems įprasta ir be įstatyminių įpareigojimų. Lietuvoje įstatymu šalmus kelyje privalu dėvėti tik nepilnamečiams dviratininkams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi