Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Į Baltiją nuleistas modernus mokslinių tyrimų laivas

LRT.lt2015.09.08 13:45

Pirmadienį į vandenį nuleistas Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas „Mintis“.

Pirmadienį į vandenį nuleistas Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas „Mintis“.

Kaip teigiama pranešime spaudai, Klaipėdos universiteto mokslininkai juo galės tirti visus jūros komponentus: tėkmes, vandens fizines ir chemines savybes, biologinius objektus, jūros dugną.

„Džiaugiamės dar vieno mokslo ir verslo slėnių projekto startu. Tikimės, kad naujasis mokslinių tyrimų laivas bus naudojamas jūrinėms valstybės reikmėms bei mokslo ir verslo bendradarbiavimui, leis Lietuvai aktyviai dalyvauti tarptautiniuose jūrinių tyrimų projektuose“, – pranešime spaudai cituojamas ceremonijoje dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Laivas bus naudojamas tiek moksliniams tikslams, tiek įvairių jūrinio sektoriaus veiklų poreikiams tenkinti: vykdyti jūrinės aplinkos monitoringą, žuvų išteklių tyrimus, reaguoti į taršos incidentus, vykdyti palaidoto cheminio ginklo rajonų taršos monitoringą ir kita. Šis laivas prisidės prie jūrų ūkyje planuojamų stambių infrastruktūros projektų bei padės įgyvendinti ES jūrų politikos siekius.

Naujas mokslinių tyrimų laivas yra sudėtinė Jūrinio mokslo, studijų ir verslo slėnio branduolio kūrimo dalis. Iš viso šiam Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamam ES struktūrinių fondų projektui numatyta apie 65 mln. litų, teigiama pranešime.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.11.26 09:33

2104 COVID-19 atvejai: net 10 mirčių Vilniaus apskrityje, vienas iš asmenų – jaunesnis nei 50 metų 121 žmogus gydomas reanimacijoje; atnaujinta 11.04

6