Lietuvoje

2014.09.15 14:47

V. Uspaskichas socialdemokratams: „Tegul pasiima tą ministeriją“

Tadas Ignatavičius, lrytas.lt, BNS2014.09.15 14:47

Darbo partijos atstovai oficialiai nepatvirtina, tačiau ir neneigia, kad pagrindinis jos siūlomas kandidatas į energetikos ministrus Kęstutis Daukšys esą nepraeina šalies vadovės Dalios Grybauskaitės filtro.

Darbo partijos atstovai oficialiai nepatvirtina, tačiau ir neneigia, kad pagrindinis jos siūlomas kandidatas į energetikos ministrus Kęstutis Daukšys esą nepraeina šalies vadovės Dalios Grybauskaitės filtro.

Šaltinių valdančioje daugumoje teigimu, Seimo nario K. Daukšio kandidatūrą išbrokavusi prezidentė ministerijos vadovo poste esą norėtų matyti 35 metų Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vicepirmininką Darių Biekšą.

Prieš dvejus metus į šią komisiją paskirtas D. Biekša energijos planavimo inžinieriumi darbavosi privačiose įmonėse, buvo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Pastatų energetikos katedros docentas.

Neoficialiai kalbinami kai kurie Darbo partijos atstovai pripažino girdėję kalbų apie D. Biekšos kandidatūrą, tačiau netiki, kad šis Prezidentūros pageidavimas bus išgirstas – greičiausiai vietoje K. Daukšio bus siūlomas kitas kandidatas iš partijos.

Darbo partijai vadovaujanti Loreta Graužinienė informacijos apie prezidentės pageidavimą Energetikos ministerijos vadovo poste matyti D. Biekšą nekomentavo. „Šių gandų aš komentuoti nenoriu. Aš žinau, kas vyksta, bet kol kas dar anksti apie tai kalbėti. Ar bus K. Daukšys, ar nebus, žinosime kitą savaitę“, – portalui sakė šią savaitę su premjeru būsimojo energetikos ministro kandidatūrą ketinanti užbaigti derinti L. Graužinienė.

Galimų kitų kandidatūrų Seimo pirmininkė neįvardijo, tuo tarpu neoficialiai, be K. Daukšio, dar minimas ir buvęs prezidentės konkurentas rinkimuose – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Kad šio politiko pavardė galėtų būti tarp kandidatų į ministrus portalui patvirtino ir Darbo partijos dvasinis lyderis Viktoras Uspaskichas. „Aš asmeniškai nebūčiau prieš jo kandidatūrą“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę V. Uspaskichas pripažino, kad K. Daukšys yra vienas realiausių kandidatų, tačiau užsiminė esą yra ir dar keli pretendentai, kurių pavardžių tada neįvardijo.

Šaltinių teigimu, K. Daukšio kandidatūrą V.Uspaskichas viešai įvardijo, kai Darbo partiją jau buvo pasiekusi informacija, jog šiam politikui kilo kliūčių pretenduoti į ministrus.

Iki to esą Darbo partijos vadovybė buvo įsitikinusi, kad K. Daukšys bus patvirtintas ministru.

Tą jiems žadėjo ir socialdemokratai, kuriems buvo svarbi „darbiečių“ parama metant iš koalicijos Lenkų rinkimų akciją. Vilčių teikė ir tarsi gerėjantys Darbo partijai vadovaujančios Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ir D. Grybauskaitės santykiai, į Vyriausybę atsivėrusios durys anksčiau šalies vadovės filtro neperėjusiai žemės ūkio ministre tapusiai Virginijai Baltraitienei.

Bet lengvai Energetikos ministeriją ir jos vadovo postą „darbiečiams“ atidavę socialdemokratai pastaruoju metu esą ima sukti uodegą ir spaudžia koalicijos partnerius pasirinkti „tinkamą“ kandidatą iš šalies. Dėl to Darbo partijos paieškos užsitęsė.

Panašu, tai ėmė smarkiai erzinti ir V. Uspaskichą. „Tegul jie pasiima tą Energetikos ministeriją savo globon, o mums duoda kitą, čia nėra jokių problemų. Mes nesilaikome įsikibę, kad mums būtinai reikia šitos ministerijos. Jei jiems netinka mūsų kandidatai, tegul patys ima Energetikos ministeriją ir siūlo savo kandidatą“, – paklaustas, ar neįžvelgia kokių nors išankstinių socialdemokratų susitarimų su prezidente, rėžė V. Uspaskichas.

Premjeras: nežinau apie siūlymą energetikos ministro postą perduoti socialdemokratams

Socialdemokratų partijos lyderis, premjeras Algirdas Butkevičius teigia neturįs informacijos, kad „darbiečiai“ jiems atitekusį energetikos ministro postą norėtų perduoti socialdemokratams. Jis taip pat tvirtina neturintis žinių, jog Kęstučio Daukšio kandidatūra į ministrus netiko prezidentei.

„Tikrai dar neturiu tokios informacijos. Jeigu atiduos mums šią ministeriją, bet nereikės mainyti kitos ministerijos, mes sutiktume“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Butkevičius.

Jis teigė, jog neturi informacijos ir apie tai, kad K. Daukšys prezidentei atrodo netinkamas būti energetikos ministru.

„Noriu pasakyti, pirmiausia ministras turi būti kompetentingas, o tai nėra svarbu, partinis ar nepartinis. (...) O su prezidente aš apie poną Daukšį kol kas tikrai neturėjau jokio pokalbio. Aš manau, prezidentė pasikalbės ir su Seimo pirmininke, jeigu bus jų parinktas kandidatas. Kol kas dar neturiu pasiūlytų kandidatų, tikiuosi, kad gal šiandien pavyks pakalbėti“, – aiškino ministras pirmininkas.

Darbo partijos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas praėjusią savaitę BNS teigė, jog į energetikos ministro postą pretenduoja trys kandidatai, tarp kurių yra ir Seimo Energetikos komisijai vadovaujantis K. Daukšys. Kitų dviejų kandidatų V.Uspaskichas neįvardijo.

2005-2006 metais ūkio ministru buvęs K.Daukšys 2012 metų pabaigoje pretendavo į šios Vyriausybės kultūros ministrus, tačiau D.Grybauskaitė jo nepatvirtino.

Darbo partijai energetikos ministro postas atiteko po Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos. LLRA valdančiąją koaliciją paliko, kai iš pareigų buvo atleistas LLRA deleguotas, bet partijai nepriklausantis energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.