Lietuvoje

2012.10.20 09:23

Darbo partija sustabdė trijų „darbiečių“ narystę partijoje ir tirs rinkimų pažeidimus

ELTA2012.10.20 09:23

Darbo partijos taryba, penktadienio vakarą posėdžiavusi Kėdainiuose, sudarė iniciatyvinę darbo grupę būsimos koalicijos formavimui, sustabdė rinkėjų balsų pirkimo skandale minimų Viačeslavo Ždanovičiaus, Rimvydo Podolskio ir Eugenijus Maciulevičiaus narystę Darbo partijoje bei įsteigė specialią darbo grupę, kovosiančią su pažeidimais rinkimuose.

Darbo partijos taryba, penktadienio vakarą posėdžiavusi Kėdainiuose, sudarė iniciatyvinę darbo grupę būsimos koalicijos formavimui, sustabdė rinkėjų balsų pirkimo skandale minimų Viačeslavo Ždanovičiaus, Rimvydo Podolskio ir Eugenijus Maciulevičiaus narystę Darbo partijoje bei įsteigė specialią darbo grupę, kovosiančią su pažeidimais rinkimuose.

Anot partijos pirmininko, derybos su koalicijos partneriais pereina į aukštesnį lygį ir artimiausiu metu bus formuojami kertiniai sutarimai dėl esminių programinių nuostatų, kurios taps Vyriausybės darbo gairėmis.

Darbo partijos taryba deryboms su koalicijos partneriais vadovauti patikėjo partijos pirmininkui V. Uspaskichui.

„Atsiranda daug interpretacijų iš tam tikrų pasisakymų, kurie prasilenkia su bendru matymu, tad sieksime sutarti su partneriais ir aiškiai visuomenei bei pralaimėjusioms partijoms pristatyti savo Lietuvos ateities viziją“, – Darbo partijos pranešime spaudai cituojamas V. Uspaskichas.

Partijos taryboje itin griežtos kritikos susilaukė kai kurie partijos nariai, kurių pavardės minimos tarp galimai pirkusiųjų balsus.

„Partija smerkia tokius veiksmus, kurie prasilenkia ne tik su demokratijos principais, bet ir kenkia pačiai partijai bei kitiems jos kandidatams. Atsižvelgiant į tai buvo priimtas sprendimas stabdyti V. Ždanovičiaus, R. Podolskio ir E. Maciulevičiaus narystę partijoje, taip pat suformuota darbo grupė galimiems rinkimų nusižengimo atvejams tirti“, – sako partijos pirmininkas.

Jo teigimu, darbo grupei partijos taryba suteikė įgaliojimus visapusiškai bendradarbiauti su visomis institucijomis, nagrinėjančiomis rinkimų pažeidimų atvejus.

„Partija yra pasirengusi reaguoti nedelsiant ir tikrai netoleruos rinkimų pažeidimų. Tokie atvejai kenkia visiems, tiek partijai, tiek mūsų kandidatams. Darbo grupė turi visus įgaliojimus talkinti visiems bei kartu pati ims nagrinėti tam tikrus skundus, ypač tuos, į kuriuos nebuvo tinkamai reaguota iš atitinkamų instancijų pusės. Tikslius skaičius turėsime jau kitą savaitę“, – sakė Darbo partijos vadovas.

Partijos taryba vienbalsiai pasmerkė bet kokius balsų pirkimo atvejus bei pažymėjo, lauksianti oficialių teisėsaugos pareigūnų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos atsakymų dėl visų atliekamų tyrimų.

„Darbo partija griežtai atsiriboja nuo bet kokių su rinkimų pažeidimais susijusių įvykių, smerkia juos ir šalina iš partijos su tuo susijusius asmenis. Šiuo metu sustabdėme trijų narių narystę partijoje. Tai raginame daryti ir visas kitas partijas, minimas šiuose skandaluose. Darbo grupei pavesta spręsti ir dėl kelių kitų asmenų, minimų pradėtuose tyrimuose. Jei jiems metamas šešėlis pasitvirtins teisiškai, bus imtasi visų veiksmų, kad tokių asmenų mūsų partijoje neliktų. Tačiau kol kas to negalima daryti, nes yra ne vienas atvejis, turintis rimto pagrindo būti vertinamas kaip sistemingai organizuota provokacija“, – teigė politikas.

Pasak partijos pirmininko, darbo grupei bus pavesta įvertinti visus skundus prieš Darbo partiją, nes kai kurie jų primena gerai organizuotus veiksmus, kuriais siekiama mažinti rinkimų aktyvumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt