Lietuvoje

2014.09.13 17:10

Lietuviai metė „Kraujo kibiro iššūkį“

LRT.lt2014.09.13 17:10

Šeštadienį Vilniuje vyko pilietinė akcija, siekiant atkreipti Europos politikų dėmesį į įvykius Ukrainoje. Žmonės, tarp kurių buvo ir 8 užsieniečiai ir keli ukrainiečiai, apsipylė raudonai dažytu vandeniu, kuris tapo aliuzija į praliejamą kraują Ukrainoje.

Šeštadienį Vilniuje vyko pilietinė akcija, siekiant atkreipti Europos politikų dėmesį į įvykius Ukrainoje. Žmonės, tarp kurių buvo ir 8 užsieniečiai ir keli ukrainiečiai, apsipylė raudonai dažytu vandeniu, kuris tapo aliuzija į praliejamą kraują Ukrainoje.

„Matydami kasdien atnaujinamas žinias apie žūstančius žmones, stebėdami, kaip taikūs piliečiai netenka šeimų, namų, verslų – visko, kas yra vakarietiško gyvenimo standartas, manome, kad pasaulis neturi būti tam abejingas. Kol Europos Sąjungos lyderiai vartoja atsargias frazes – konfliktas, krizė – mes nebijome tarti žodžių Putino karas. Ir nebijome pasakyti, kad karo bijome“, – sako vienas „Kraujo kibiro iššūkio“ (angl.: Blood Bucket Challenge) organizatorių Marius Mateika.

Pranešime spaudai rašoma, kad žaibišku greičiu išplitęs „Ledo vandens iššūkis“ galiausiai virto paprastu žaidimu, o ne visi, priėmę ir persiuntę iššūkį, žinojo pradinę jo prasmę ir tikslą. Akcijos iniciatorių ir žmonių, sutikusių nusifilmuoti „Kraujo kibiro iššūkyje“, tikslas – atkreipti europiečių dėmesį į įvykius Ukrainoje bei pakviesti politikus išdrįsti priimti tikrą iššūkį – sustabdyti praliejamą žmonių kraują, vykstantį smurtą, galų gale – tikrą Putino karą.

„Dažnam atrodo, kad paprastas pilietis yra bejėgis pakeisti įvykius, kuriems sprendimus priima politikai. Sąmoningas „Ledinio kibiro“ ir „Kraujo kibiro“ iššūkių sugretinimas yra siekis parodyti, kad paprasti žmonės gali turėti didelę įtaką, o vienos idėjos suvienyti žmonės yra stipri jėga, galinti nulemti ne tik sunkiai sergančių likimus, bet ir sustabdyti karą“, – rašoma organizatorių pranešime.

Profesionaliai parengtas video bus savotiškas įrankis kiekvienam, neabejingam tam, kas vyksta. Video antradienį (09.16) bus galima rasti šioje „Youtube“ paskyroje. Akcijos organizatoriai skatina dalintis video ne tik lietuvius, bet ir užsienio šalių gyventojus, taip raginant įvairių šalių lyderius daryti ryžtingesnius sprendimus.

Populiariausi

Koronavirusas/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.23 09:33

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas 1001 koronaviruso atvejis, mirė 30 asmenų, pasveikusiųjų – 3832 ligoninėse gydoma per 1,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 171 iš jų – reanimacijoje, patikslinta 14.40

7
COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.23 12:27

„AstraZeneca“ Lietuvai pirmąjį ketvirtį tieks tik penktadalį žadėtų vakcinų Nausėda: tai nepakeis tikslo paskiepyti 2 mln. gyventojų vidurvasarį, atnaujinta 16.37